Sprejeta resolucija ne vsebuje za Prištino in Tirano spornega stališča iz deklaracije srbske skupščine, da se suverenost in nedotakljivost Srbije nanaša tudi na Kosovo, ne glede na prehodno mednarodno upravo na njegovem ozemlju. Bistvo resolucije je vztrajanje pri doslednem uresničevanju resolucije Varnostnega sveta ZN 1244 o Kosovu kot temeljnemu okviru za reševanje problemov v pokrajini.
Srbski premier Zoran Živković je pred začetkom razprave poudaril, da je SČG izpolnila vse svoje mednarodne obveznosti, ki izhajajo iz resolucije VS ZN 1244 o Kosovu in iz vojaško-tehničnega sporazuma iz Kumanova, da pa ima Beograd neznaten vpliv, kar zadeva izboljšanje razmer v pokrajini. Največ, 90 odstotkov vpliva, ima na razmere mednarodna skupnost, ostalo pa je odvisno od Albancev na Kosovu, ki imajo v začasnih ustanovah mehanizme, moč, a tudi obveznost, da pomagajo pri vzpostavljanju miru in varnosti za vse ljudi, če že ne večetničnosti, kar je sicer težko.
Tudi podpredsednik srbske vlade in vodja državnega koordinacijskega centra za Kosovo Nebojša Čović je poudaril, da je Beograd izpolnil vse obveznosti iz resolucije VS ZN, to dejstvo pa naj bi mu dajalo pravico, da tudi od svetovne organizacije zahteva njeno dosledno uresničevanje. Zatrdil je, da je v BiH skorajda toliko Srbov, kolikor je Albancev na Kosovu, ob tem pa izpostavil, da spreminjanje meja na Balkanu ne bi minilo brez hudih pretresov in prelivanja krvi. "Načelo nacionalne samoopredelitve v večetničnih družbah ni nič drugega kot diskriminacijsko in vojno načelo", je še povedal Čović.
Poslanci iz vrst srbskih opozicijskih strank so predlagateljem zamerili, da so besedilo resolucije dobili tik pred začetkom zasedanja skupščine. Predstavnik radikalcev Vojislava Šešlja je zatrdil, da je resolucija "prazen papir", da ne obsoja terorizma na Kosovu, in kar naj bi bilo najbolj pomembno, da ne vsebuje ključnega stališča iz deklaracije, ki jo je 27. avgusta sprejela srbska skupščina. Gre za stališče, da se suverenost in nedotakljivost Srbije nanaša tudi na Kosovo, ne glede na prehodno mednarodno upravo na njegovem ozemlju.