Solana se pogovarja predvsem o iranskem jedrskem programu, človekovih pravicah in za februar predvidenih iranskih parlamentarnih volitvah. Solana je iransko vodstvo pozval k tesnemu sodelovanju z Mednarodno agencijo za jedrsko energijo (IAEA) in izrazil upanje, da bo sodelovanje pripeljalo do tega, bodo izginili vsi pomisleki glede iranskega jedrskega programa. Solana je na skupni novinarski konferenci z iranskim zunanjim ministrom Kamalom Harazijem še dejal, da je EU pripravljena "poglobiti odnose s Teheranom".

Tudi Harazi se je zavzel za okrepitev stikov z Brusljem in dejal, da Iran, potem ko je podpisal dodatni protokol k sporazumu o jedrskemu neširjenju, od EU pričakuje, da bo mu priznala pravico do jedrskega programa v miroljubne namene, pa tudi, da mu bo pri razvoju tega pomagala.
Solana je govoril tudi s Hatamijem
Solana se je srečal tudi z iranskim predsednikom Mohamadom Hatamijem. Govorila sta o razmerah v Afganistanu, Iraku in na Bližnjem vzhodu ter o februarskih volitvah v Iranu. Evropski predstavnik je kritiziral odločitev konservativnega volilnega sveta, da na parlamentarnih volitvah ne bo smelo sodelovati več sto liberalnih kandidatov.
Solana bo v okviru obiska odpotoval tudi v mesto Bam, ki ga je konec lanskega leta prizadel uničujoč potres, v katerem je umrlo več kot 30.000 ljudi.
Ajatola Hamenej zaenkrat ne misli posegati
Iranski verski voditelj, ajatola Ali Hamenej zaenkrat ne namerava posredovati v politični krizi, ki je izbruhnila v nedeljo, ko je Iranski svet varuhov več vodilnim politikom prepovedal kandidaturo na februarskih volitvah. Notranje ministrstvo in svet varuhov zase trdita, da sta spoštovala zakon, vendar pa ne moremo sprejeti trditev enega ali drugega, je dejal Hamenej.
Na srečanju s predstavniki notranjega ministrstva in 27 guvernerji provinc, kjer bodo 20. februarja potekale volitve, pa bo posredoval in izrekel svoje mnenje, ko bo potrebno sprejeti odločitev in bodo izčrpane vse poti.
Svet varuhov je v nedeljo več kot 2000 kandidatom prepovedal sodelovanje na volitvah, med njimi je 80 poslancev, ki so se hoteli ponovno potegovati za položaj. Zaradi te odločitve se že drugi dan zapored nadaljujejo protesti pred iranskim parlamentom. Med vodilnimi politiki, ki so jih prepovedali kandidaturo na volitvah, sta tudi brat iranskega predsednika Mohameda Hatamija in sedanja podpredsednikoma iranskega parlamenta.
Svet varuhov je eno od posebnih teles, ki v Iranu skrbita za nadzor nad skladnostjo ustave in zakonov s šiitskim verskim naukom. Sestavljen je iz šestih pravnikov in šestih verskih voditeljev, ki jim ustava med drugim nalaga, da preverjajo ideološko zanesljivost kandidatov na parlamentarnih ali predsedniških volitvah.