Dobri odnosi bodo pomagali
"Dobri odnosi Rusije s Severno Korejo bodo pomagali" pri iskanju načina za začetek dialoga, Seul pa pričakuje "konstruktivne poteze Moskve pri reševanju korejskega problema", je pred začetkom pogovorov v Moskvi dejal Kim.

Ruska stran uradno sicer meni, da proizvodnja plutonija za jedrsko orožje, ki naj bi jo po prepričanju ZDA Severna Koreja ponovno obnovila, ni verjetna. Po mnenju Losjukova vodstvo v Pjongjangu v položaju, kakršnem je, "zagotovo uporablja tudi sredstvo zavajanja". Losjukov, ki velja za strokovnjaka za Azijo na ruskem zunanjem ministrstvu, je sicer Pjongjang in Washington pozval k dialogu za rešitev krize. "Rešitev bi morali iskati po mirni in konstruktivni poti," je izjavil Losjukov in dodal, da je Moskva pripravljena sodelovati z vsemi vpletenimi stranmi.

Severna Koreja je pred tem znova pozvala k pogajanjem z ZDA. "Severna Koreja še naprej predlaga dialog z ZDA, brez predhodnih pogojev, za sklenitev sporazuma o nenapadanju z ZDA," je poročala severnokorejska tiskovna agencija KCNA. Agencija KCNA je še dodala, da se severnokorejsko stališče o mirnem reševanju jedrskega vprašanja na Korejskem polotoku ni spremenilo.
Predstavniki Seula bodo obiskali ZDA
Južnokorejska vlada je medtem sporočila, da bo v ZDA prihodnji teden poslala svojega visokega predstavnika, ki se bo pogovarjal o razvoju severnokorejskega jedrskega programa. Južnokorejski svetovalec za nacionalno varnost Yim Sung-joon se bo sestal z ameriško kolegico Condoleezzo Rice in drugimi visokimi predstavniki Bele hiše. V Washingtonu se jim bo pridružil tudi japonski predstavnik. Ameriški državni sekretar Colin Powell in vodja japonske diplomacije Joriko Kavaguči sta se v sobotnem telefonskem pogovoru dogovorila, da bodo nadaljevali s pritiski na Severno Korejo, da naj Pjongjang ustavi svoje aktivnosti pri obnovitvi jedrskega programa.