V Washingtonu in drugih večjih mestih v ZDA se nadaljujejo protesti proti ekonomski neenakosti. Protestniki so z barikadami zasedli križišče ulice K, kjer imajo svoje pisarne ameriške lobistične organizacije. Ti naj bi imeli po mnenju protestnikov tako kot odstotek najbogatejših ljudi v državi v svojih rokah preveč moči in bogastva ter bili tako soodgovorni za trenutne razmere. Tarča obleganja je bila tudi prestižna restavracija Charlie Palmer, kjer se zbirajo vplivni in bogati.
Ker se protestniki kljub pozivom oblasti niso hoteli umakniti, je posredovala policija. Aretirali so več deset ljudi. A za razliko od večine ameriških mest v Washingtonu protestniki še naprej lahko ostajajo v svojem 'stalnem' kampu na trgu McPherson.
Policija pregnala protestnike iz taborov
Oblasti pa do protestnikov niso tako popustljive po drugih mestih v ZDA. Ker se protestniki v San Franciscu niso odzvali na prošnje oblasti, naj z demonstracijami nadaljujejo na drugi lokaciji, je približno 100 policistov izpraznilo njihov tabor. Aretirali so več kot 50 ljudi. Mestne oblasti so svoje dejanje utemeljile z besedami, da so morali protestnike pregnati, ker so ogrožali varnost, v taboru bi lahko izbruhnile nalezljive bolezni, poleg tega pa ostali prebivalci mesta niso imeli dostopa do javnih površin.
Protestniki v Denverju pa so se znašli po svoje. Zahtevali so namreč prepoved približevanja policistov njihovemu taboru. Zahteva je že romala na sodišče, kjer pa jo je sodnik zavrnil.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.