Na protestnih shodih pred bosanskim zunanjim ministrstvom in nizozemskim veleposlaništvom v Sarajevu se je zbrala skupina žensk, ki so v Srebrenici izgubile svoje najbližje. Članice ženske organizacije "Majke Srebrenice" so iz ogorčenja nad vsebino poročila, ki med drugim Združenim narodom očita, da so delovali brez načrta, napadle avtomobil nizozemskega veleposlanika in zahtevale kazni za nizozemske vojake iz Srebrenice.
Protestnice je razburilo predvsem dejstvo, da je poročilo odgovornosti razbremenilo nekdanjega jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića ter političnega voditelja bosanskih Srbov Radovana Karadžića, poleg tega pa je v poročilu tudi zapisano, da naj bi bili v Srebrenici ubiti moški pripadniki vojske BiH. Saj so bili med pobitimi samo starci, invalidi in otroci stari 10 let. Skupina žensk je pravico zahtevala tudi pred nizozemskim veleposlaništvom. Na transparente in rjuhe so zapisale imena več kot 7 tisoč pobitih v tedaj varovanem območju ZN.
Poročilo nizozemskega inštituta kritizira tedanjo nizozemsko vlado, da naj bi zgolj zaradi lastnih političnih interesov v modre čelade poslala vojake brez zadostnega vojaškega znanja. Vojska bosanskih Srbov pod vodstvom generala Ratka Mladića, ki mu poročilo pripisuje tudi največjo odgovornost za zločin, jih je tako ob samem začetku ofenzive 9. julija zajela kot talce, že čez teden dni pa so nizozemski vojaki Srebrenico brez orožja in opreme zapustili.