Proteste med premorom za kosilo so na poziv nacionalnega novinarskega sindikata pripravili pred uradi BBC po vsej državi, z njimi pa želijo ubraniti neodvisnost te javne medijske hiše. Delavci BBC-ja so protestirali proti političnemu "pritisku in vmešavanju". Največ ljudi pričakujejo pred londonskim BBC-jevim televizijskim centrom v zahodnem delu britanske prestolnice.
Jeremy Dear, generalni sekretar britanskega Nacionalnega novinarskega sindikata, pravi, da je "Huttonovo poročilo je realna in velika grožnja novinarstvu. S tem bodo novinarji neizogibno tarča večjih pritiskov za razkritje virov, prav tako pa bodo viri vseh vrst bolj zadržano pristopali k medijem." Dear je tudi kritičen do opravičila, ki ga je vodstvo BBC-ja po objavi Huttonovega poročila namenilo britanskim oblastem, češ da je bilo preveč "klečeplazno".
Protestniki naj bi tudi podprli nekdanjega generalnega direktorja BBC Grega Dykea, ki je odstopil po ostrih kritikah v Huttonovem poročilu o samomoru vladnega strokovnjaka za orožje Davida Kellyja.
Poleg Dykea je, potem ko je bilo 28. januarja objavljeno Huttonovo poročilo, odstopil še predsednik nadzornega sveta BBC Gavyn Davies, pa tudi novinar Andrew Gilligan, ki je lani napisal sporni članek, za katerega je bil vir Kelly.