Tiskovni predstavnik Bele hiše Ari Fleischer je libijsko vlado danes obenem pozval, naj izpolni vse svoje obveznosti v zvezi z napadom.

Pet škotskih sodnikov je s svojo odločitvijo potrdilo sodbo prvostopenjskega sodišča, ki je Libijca januarja lani obsodilo na dosmrtno ječo, ker je pomagal pretihotapiti bombo na letalo PanAm, ki je 21. decembra 1988 eksplodiralo nad škotskim mestom Lockerbie, pri tem pa je umrlo 270 ljudi. Al-Megrahi bo kazen najverjetneje prestajal v Glasgowu na Škotskem. S tem je po skoraj treh letih proces Lockerbie zaključen.
"Nobeden od argumentov za prizivni postopek ni utemeljen," je povedal predsedujoči sodnik Richard Lord Douglas Cullen v nekdanjem vojaškem oporišču Camp Zeit na Nizozemskem. Camp Zeist so za proces izbrali na zahtevo libijske vlade, da bi potekal v "nevtralni" državi. Obramba al-Megrahija je v prizivnem postopku predložila nove dokaze, ki po njenem mnenju prinašajo dovolj dvomov o obtoženčevi krivdi, da bi moralo priti do spremembe sodniške odločitve.
Škotsko sodišče v Camp Zeistu je 31. januarja v procesu Lockerbie nekdanjega libijskega agenta, 49-letnega al-Megrahija, obsodilo na dosmrtno ječo, drugega obtoženca Al Amina Halifo Fhimo pa je oprostilo in izpustilo na prostost.
Na odločitev sodišča so se danes odzvale tudi libijske oblasti, ki so obsodbo označile kot "politično", saj naj bi bila sprejeta pod pritiskom ZDA in Londona.