Za desničarskega politika Paksasa je glasovalo 54,9 odstotka, za Adamkusa pa 45,1 odstotka volivcev. V prvem krogu volitev, ki je potekal 22. decembra, je Adamkus dobil 35,1 odstotka glasov, Paksas pa 19,94 odstotka. Tokratne volitve so bile že tretje predsedniške volitve, odkar je Litva leta 1991 razglasila neodvisnost.
Paksas vseskozi prepričan v zmago
Desno usmerjeni vodja Liberalnih demokratov Paksas, ki je kar 30 let mlajši od svojega volilnega nasprotnika, je kljub temu ves čas napovedoval svojo zmago. Paksas je bil sicer deležen številnih pohval, ker je pod njegovim županjevanjem ponovno oživelo srednjeveško mestno središče Vilniusa. Med svojo predvolilno kampanjo je Paksas, ki je bil dvakrat za kratek čas na čelu litovske vlade, obljubljal predvsem boljše življenje za vse Litovce.
46-letni zmagovalec volitev je po razglasitvi prvih neuradnih izidov zavrnil primerjave s francoskim populistom Jean-Marie Le Penom in drugimi podobnimi radikalci ter dejal, da v celoti podpira vključevanje v EU.
Političnih analitiki zmago napovedovali Adamkusu
Političnih analitiki so zmago na volitvah ves čas napovedovali Adamkusu, ki ga v drugem krogu podpirajo tudi vse večje parlamentarne stranke. Dosedanji predsednik velja za človeka stabilnosti, ki je to nekdanjo sovjetsko republiko varno in uspešno vodil v pogajanjih za pristop k EU in zvezi Nato, zaslužen pa naj bi bil tudi za to, da se je državi v zadnjih 12 letih uspelo iztrgati izpod ruskega nadzora.
Adamkus je bil sicer decembra izbran za osebnost leta 2002 v svoji državi, njegova priljubljenost pa se je še posebej povečala ob obisku ameriškega predsednika Georgea Busha v Litvi in njegovih osebnih čestitkah Adamkusu za povabilo v Nato. Poleg vsega razcvet doživlja tudi gospodarstvo, saj je bruto domači proizvod samo v tretjem četrtletju 2002 zrasel za 6,8 odstotka.