Šeststranska pogajanja, na katerih sodelujejo obe Koreji, Japonska, Kitajska, Rusija in ZDA, naj bi se po več kot letu dni prekinitve nadaljevala konec meseca.
Severna Koreja je v obnovitev pogajanj privolila, potem ko ji je Južna Koreja predlagala, da jo bo oskrbovala z električno energijo, če se odpove jedrskemu orožju. ZDA in Japonska so ob napovedi obnovitve pogajanj izrazile previdnost. Washington je poudaril, da se mora Pjongjang v zameno razorožiti, Tokio pa je opozoril, da je Severna Koreja v preteklosti že kršila sporazume.
Južnokorejski zunanji minister Ban Kim-Moon pa je menil, da bi lahko ponudba z energijo pomenila preobrat v pogajanjih. "Z ZDA in drugimi zaveznicami se bomo pogovorili, kako jo predstaviti," je dejal.
Po navedbah južnokorejskega zunanjega ministrstva so namestnik južnokorejskega zunanjega ministra Song Min-Soon, namestnik ameriškega državnega sekretarja Christopher Hill in generalni direktor za Azijo in Oceanijo japonskega zunanjega ministrstva Keničiro Sasae na sestanku v Seulu pregledali dnevni red prihodnjega kroga pogajanj, ki bo potekal zadnji teden julija v Pekingu.
Kitajska je sicer pozdravila izjavo severnokorejskega voditelja Kim Jong Ila, ki je v sredo dejal, da si želi Korejski polotok brez jedrskega orožja. "Pozdravljamo in cenimo pozitivne komentarje s strani Demokratične ljudske republike Koreje," je izjavil tiskovni predstavnik kitajskega zunanjega ministrstva Liu Jianchao. Kim je v sredo izjavil, da je bila denuklearizacija Korejskega polotoka tudi naloga pokojnega predsednika, njegovega očeta Kim Il Sunga.