V Estoniji so potekale parlamentarne volitve, na katerih so volivci izbirali politične predstavnike, ki naj bi poskrbeli za uspešno vključitev Estonije v zvezo Nato in EU. Volilna udeležba je bila do 12. ure zelo visoka, svoje glasove je namreč oddalo 29 odstotkov od skupaj približno 860.000 volilnih upravičencev.
Prvi rezultati naj bi bili znani drevi. Javnomnenjske raziskave napovedujejo zmago Stranki centra, ki je skupaj z liberalno Stranko reform s premierom Siimom Kallasom na čelu sestavljala dosedanjo vladno koalicijo. V novem parlamentu naj bi dobila 30 sedežev. V novi parlament naj bi po rezultatih javnomnenjskih raziskav uspelo priti še šestim drugim strankam. Za vstop v parlament mora sicer stranka dobiti najmanj pet odstotkov glasov.
Kljub dokaj uspešnim trenutnim gospodarskim razmeram v tej majhni baltski državi in čeprav je Estonija le še korak od EU in severnoatlantskega zavezništva, bi volitve lahko bile usodne za dosedanjo koalicijo, ki jo sestavljata levosredinska Stranka centra in liberalna Stranka reform s premierom Siimom Kallasom na čelu.
Dosedanji estonski vladi največjo nevarnost predstavlja šele pred letom in pol ustanovljena desnosredinska stranka Res Publica. Najnovejše javnomnenjske raziskave napovedujejo zmago Stranke centra, ki pod vodstvom nekdanjega notranjega ministra Edgarja Savisaarja obljublja korenite davčne spremembe. Dobila naj bi 27 odstotkov glasov. Za Res Publico naj bi glasovalo 16 odstotkov volivcev, Kallasova reformistična stranka pa bi po ocenah omenjenega inštituta pristala šele na tretjem mestu s 15 odstotki glasov.