Predsedujoči sveta prehodne iraške vlade Gazi Mašal Adžil al Javer je povedal, da je bil svet nad predstavljenim osnutkom resolucije razočaran, pozdravil pa je ponedeljkovo izjavo predsednika Georgea Busha, da se bo okupacija Iraka končala 30. junija, kot je bilo načrtovano. Ob tem je al Javer izrazil upanje, da bo v končno različico iraške resolucije vključen tudi prispevek prehodne iraške vlade. Kot je dejal, sta sporna predvsem nadzor nad aktivnostmi iraških oboroženih in varnostnih sil ter nadzor nad naftnimi zalogami in iraškim razvojnim skladom, v katerega se stekajo dobički od nafte.
Tudi član sveta prehodne iraške vlade Mahmud Othman je povedal, da so Iračani razočarani nad dejstvom, da pri oblikovanju osnutka resolucije niso imeli besede.

Kritike se vrstijo
Do osnutka resolucije pa so kritične tudi druge države. Francoski zunanji minister Michel Barnier je glede osnutka resolucije poudaril, da bi predaja oblasti v Iraku morala biti "iskrena, jasna, vseobsegajoča in ne umetna". Zato je od ZDA in Velike Britanije zahteval bolj kredibilen osnutek resolucije.
Neimenovani ruski diplomat pa je ocenil, da osnutek "odpira številna vprašanja, ne le v Rusiji temveč tudi v drugih članicah VS ZN, zato je v zvezi z njo potrebno še veliko dela". Rusko zunanje ministrstvo se na resolucijo sicer še ni uradno odzvalo.
Nemški zunanji minister Joschka Fischer je bil bolj optimističen in je prepričan, da gre za dobro podlago, na osnovi katere je mogoče najti konsenz. Dodal je sicer, da bodo o podrobnostih nove resolucije ZN o Iraku lahko razpravljali šele potem, ko bo posebni odposlanec ZN za Irak Lahdar Brahimi predstavil sestavo začasne iraške vlade.
Predstavnik kitajskega zunanjega ministrstva Liu Jianchao pa je v Pekingu dejal, da bi nova resolucija ZN o Iraku morala ustvariti pogoje za čimprejšnjo predajo oblasti v Iraku in omogočiti ZN, da lahko izpolnijo svojo vlogo v tem procesu.