V okolici Komorskih otokov so francoski preiskovalci danes zaznali signal črnih skrinjic letala družbe Yemenia, ki je strmoglavilo. Potrdili so še, da zaenkrat ne vedo, ali ju bo sploh mogoče odkriti. Da so odkrili signal z letala, je danes potrdil tudi glavni komorski preiskovalec Ali Abdou Mohamed. Najdeni skrinjici bosta tako preiskovalcem omogočili, da odkrijejo natančen vzrok nesreče letala.
V Francijo se je pred dnevi vrnila tudi najverjetneje edina oseba, ki je preživela letalsko nesrečo v bližini Komorskih otokov. 14-letna Bahia Bakari je v vodi preživela deset ur, preden so jo našli reševalci. Oče 14-letne deklice, ki jo je danes pričakal na letališču, je dejal, da se je njegova hči ure in ure borila z valovi in mrzlo vodo. Po njegovih besedah naj bi bila 14-letnica obkrožena s trupli, prtljago, oblekami in razbitinami.
Jemenska letalska družba Yemenia, ki se sooča z resnimi kritikami na račun varnosti svojih letal, je v četretek sporočila, da bodo vsaki žrtvi te tragične nesreče plačali okoli 20 tisoč evrov odškodnine.
Francoski inšpektorji so odkrili številne napake na jemenskem letalu, ki je strmoglavilo v Indijski ocean. V letalski družbi Yemenia so te očitke zavrnili. Dejali so, da je bil pregled letala opravljen ob nadzoru Airbusa. To bi bila že druga letalska nesreča letos, v katero je vpleten Airbus. Spomnimo se nesreče airbusa družbe Air France, v kateri je umrlo 228 oseb.
Kot je znano, je bilo letalo jemenske družbe na poti iz jemenske prestolnice Sana v prestolnico Komorskih otokov Moroni. Letalo naj bi strmoglavilo le nekaj kilometrov od komorske prestolnice. Komorski otoki ležijo med Tanzanijo in Madagaskarjem. Šlo je za let številka 626, na njem pa so bili potniki, ki so presedli iz letala, ki je priletelo iz Pariza. Let naj bi trajal štiri ure in pol. Večina potnikov je sicer prihajala prav s Komorskih otokov.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.