Pohod je spremljala policija, katere naloga je bila zagotoviti, da promet ne bo moten, nasilja pa ni bilo. Drugače je bilo v petek, ko so aktivisti gibanja Okupiraj Wall Street pripravili pohod, ki se je končal z več kot 30 aretacijami.
Protestniki so se zbrali tudi v Chicagu. Policisti so jih prijeli okoli 130 protestnikov, saj niso želeli zapustiti parka, potem ko bi moral ta zapreti svoja vrata. Protestirali so v Grant Parku, v katerem so množični protivojni protesti odmevali že v času vietnamske vojne.
Akcija Okupiraj Wall Street poteka že šesti teden, ameriški aktivisti pa v svojih prizadevanjih niso sami. Še naprej vztrajajo tudi protestniki v Londonu, ki so sicer zavzeli trg pred katedralo svetega Pavla, zaradi česar so morali katedralo prvič po drugi svetovni vojni zapreti za obiskovalce.
Londonski protestniki so zato nedaleč stran od trga oblikovali nov kamp, v katerem je trenutno postavljenih okoli 30 šotorov. S tem želijo preprečiti širjenje prvotnega kampa ter s tem oviranje dostopa do ene največjih londonskih znamenitosti. Katedrala naj bi sicer ostala zaprta tudi danes, vsak dan pa jo to dnevno stane okoli 18.300 evrov prihodkov.
Stavke proti moči bank so se v soboto odvijale tudi v več nemških mestih. Središče protestov je bil znova Frankfurt, kjer se je zbralo okoli 6000 ljudi, policija govori o številki 4000. V Berlinu se je na ulice po navedbah organizatorjev podalo 1500 ljudi, v Kölnu 1200, v Düsseldorfu pa 600. Demonstracije so potekale tudi v Münchnu, Kielu in Lübecku.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.