Množice ljudi so se zbrale po večjih ruskih mestih, v Nemčiji, Turčiji, v Bangkoku na Tajskem, Macau in več indonezijskih mestih.
Proteste je v nemškem Berlinu spremljalo tudi nasilje. Policija je zaradi metanja steklenic in kamenja aretirala 68 ljudi, o morebitnih poškodovanih zaenkrat ni poročil. O največjih izgredih poročajo iz Friedrichshaina v vzhodnem delu Berlinu, kjer so imeli policisti veliko dela z nasilno in alkoholizirano mladino. Sicer pa je za varnost skrbelo kar okoli 5.000 policistov.
V vzhodnem delu Berlina so protestniki po koncu protiglobalizacijskega pohoda začeli policijo obmetavati s kamenjem in steklenicami, v Leipzigu pa je bilo v podobnih spopadih ranjenih 18 policistov.
Na tisoče ljudi, ki so se zbrali na ulicah ruskih mest vse od Vladivostoka na daljnem vzhodu pa do Moskve, zahteva višje plače in pokojnine. Predsednik zveze neodvisnih trgovskih sindikatov Mihail Šmakov je dejal, da ljudje zahtevajo "dostojno delo, dostojno življenje in dostojen dopust". Vendar pa ob pozivih vladi, naj zagotovi boljše delovne in življenjske razmere, ni bilo zaslediti kritik, ki bi letele neposredno na ruskega predsednika Vladimirja Putina.
V Brnu na Češkem so oblasti nasilno razgnale množico 600 ljudi, ki so se udeležili shoda neonacistov, potem ko so ti začeli razkazovati prepovedane simbole. V Pragi pa je policija aretirala več ljudi, vpletenih v spopade med levičarskimi in desničarskimi skrajnimi skupinami.
Medtem je policija v Carigradu razgnala protestnike, ki so se kljub prepovedi oblasti hoteli sprehoditi do trga Taksim v središču mesta. Pri tem so aretirali 580 nasilnih protestnikov. Mesto je bilo sicer popolnoma ohromljeno zaradi cestnih in železniških blokad, ki jih je postavila policija, s čimer je poskušala nadzorovati delavska shoda na obeh bregovih Bosporja. Za varnost v 14 milijonski turški kulturni prestolnici sicer skrbi kar 17 tisoč policistov. O morebitnih ranjenih ne poročajo.
V Bangkoku na Tajskem pa je 10.000 delavcev na shodu protestiralo proti vladi, ki jo je imenovala vojska, in zahtevalo takojšno vrnitev demokracije. Protestniki, ki so nosili rumene majice in kape v znak spoštovanja tajskega kralja, obtožujejo vlado slabega gospodarjenja in povzročanja izgub državi.
Proti nizkim plačam ter nepravičnim in diskriminatornim delavskim zakonom so protestirali tudi v Indoneziji. V glavnem mestu Džakarti se je tako zbralo na tisoče demonstrantov, ki so popolnoma ohromili promet. Na sicer mirnem pohodu proti indonezijskemu parlamentu jih je spremljalo skoraj 18.000 policistov.
O nasilnih protestih pa poročajo iz Macaa. Množica več kot tisoč protestnikov je med shodom prebila policijski obroč, ki je omejeval pohodnike, tako da je policija v zrak izstrelila več opozorilnih strelov, pretepla pa naj bi tudi nekaj demonstrantov.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.