Marković in Pavković naj bi še povedala, da so Miloševićeve ukaze izvrševali pripadniki enote za posebne operacije (JSO) oziroma rdečih baretk, in sicer po navodilih tedanjega njihovega poveljnika Milorada Lukovića Legije in ob sodelovanju s pripadniki kriminalne združbe iz beograjske občine Zemun (t.i. zemunski klan), ki so med glavnimi osumljenci atentata na srbskega premiera Zorana Đinđića 12. marca letos.
O pričevanju Markovića v priporu je te dni pisal tudi beograjski dnevnik Kurir. Kot je poročal beograjski radio B92, so prostore omenjenega časnika v četrtek pregledali pripadniki uprave za boj proti organiziranemu kriminalu in iskali zapisnike o zasliševanju nekdanjega prvega človeka srbske Državne varnosti(DB). Tiskovna agencija SČG Tanjug pa je danes poročala, da je javno tožilstvo proti novinarju Kurirja, ki je pisal članke na osnovi omenjenih zapisnikov, vložilo kazensko ovadbo. Tovrstni zapisniki so namreč zaupne narave in njihova objava pomeni kršitev pravil kazenskega postopka, pravic obtožencev in oškodovancev kot tudi načela neodvisnosti sodišča.
Tednik NIN je v članku z naslovom Milošević je osebno dajal ukaze Legiji uvodoma zapisal, da je do svojih trditev prav tako prišel na podlagi Markovićevih in Pavkovićevih pričevanj, kot tudi na podlagi "svojih virov v državnih organih in okrog njih", ter tako oblikoval lastni dosje za javnost. NIN na skoraj treh straneh podrobno opisuje priprave na atentat na Draškovića in njegovo neuspešno izvedbo, uokvirjeno pa izpostavlja, da je nalog za Stambolićev umor izdal osebno Slobodan Milošević, kar naj bi prav tako potrdila Marković in Pavković. NIN domneva, da je Marković sedaj spregovoril zato, ker je Legija pobegnil v tujino in sedaj ne predstavlja več neposredne nevarnosti za njegovo družino.