V raketnem napadu v severnem iraškem mestu Kirkuk so umrli trije člani 6-članske družine. Raketa je ponoči, ko je družina spala, zadela prav njihovo hišo, pri čemer so umrli trije otroci, še dva pa sta se huje ranila.

Poveljnik policijske postaje v Kirkuku je povedal, da si je družina zaradi izredne vročine začasne postelje uredila kar na ravni strehi, med spanjem okoli 23. ure zvečer pa jih je zadela raketa. Prizorišče napada je prekrito s krvjo in ruševinami hiše ter raztrganimi blazinami. "Ne vemo, odkod je priletela raketa, niti kaj je bila tarča napada," je povedal policijski poveljnik.
Vedno več napadov z avto-bombami

Avtomobil bomba je zakrivil veliko eksplozijo v bližini policijske postaje v mestu Hadita, severozahodno od iraške prestolnice. Po prvih podatkih je umrlo deset ljudi, od tega trije policisti, sedemindvajset ljudi, ki so se v trenutku eksplozije nahajali v bližini, pa je ranjenih. Poveljnik policijske postaje Mohamed Ganem je povedal, da so tudi med ranjenimi večinoma policisti. Eksplozija je poškodovala tudi policijsko stavbo in nekaj okoliških trgovin.
V južnem mestu Kerbala pa je 500 metrov stran od baze bolgarske vojske prav tako že ponoči eksplodiral avtomobil bomba. Policija je skušala že prej prestreči sumljivo vozilo. Dvema moškima je uspelo pobegniti, trije samomorilski napadalci pa so od detonaciji avtomobila bombe umrli. Poškodovanih je bilo tudi več domov v bližini.

Po dogodku je na ulice mesta prišlo okoli tisoč ljudi, ki so protestirali proti terorizmu, zavzeli pa so se tudi za smrtno kazen za nekdanjega iraškemu voditelju Sadamu Huseinu. Protestirali so tudi proti vračanju predstavnikov nekdanjega režima in stranke Baas v oblastne strukture. "Smrt Sadamu, smrt Baasu!" so vzklikali protestniki. Ponavljali so tudi zahteve po pravici in svobodi, pri tem pa so nosili transparente s slikami žrtev nekdanjega zatiralskega režima Sadama Huseina in njegove stranke.
Na naftnem črpališču ponovno gori
Blizu Kirkuka je še iz neznanega razloga zagorel tudi eden od naftovodov. Iraške službe so že pohitele na območje Al-Fathaha med Kirkukom in iraško največjo rafinerijo Beiji. Zaenkrat še ni znano, ali gori tudi glavna severna naftna povezava. Po besedah predstavnika Naftnega podjetja za sever Adhama Abdala Džamala je zaradi eksplozije zaenkrat prekinjena dobava nafte.

"Nebo se je zavilo v gost črn dim, veliko nafte pa izteklo na plano. Na tem področju se sicer v glavnem zadržujejo le pastirji, ki pa si ne upajo povedati, ali je šlo za sabotažo," je povedal eden od virov.
Napadli sedem trgovin z alkoholnimi pijačami
Iračani so v zadnjih dneh zelo nestrpni do prodajalcev alkoholnih pijač, saj so jih v dneh dnevih zbombadirali ali sestrelili kar sedem. O žrtvah ne poročajo, so pa nekateri lokali tako uničeni, da so popolnoma neuporabni. Tri lokale so uničili v noči s srede na četrtek, tri pa že v sredo dopoldne. "Napadalci so me poklicali in zahtevali, naj zaprem trgovino. Ko sem to storil in odšel domov, so me poklicali kupci in sporočili, da je moj lokal uničen," je povedal eden od krščanskih prodajalcev alkohola. Alkohol sicer v Iraku ni prepovedan, prodajajo pa ga samo nemuslimani – kristjani in Asirci.

V sredinem napadu z avtomobilsko bombo v Bagdadu je umrlo 11 ljudi, 30 pa je ranjenih. Šlo je za prvi napad v iraški prestolnici, odkar je oblast v Iraku prevzela začasna iraška vlada.
ZDA ne bodo kuhale zamere do Filipinov

Ameriško veleposlaništvo v Manili je medtem sporočilo, da bodo ZDA Filipinom še naprej pomagale v boju proti terorizmu, kljub razočaranju, ker so se Filipini odločili za predčasni umik iz Iraka. Washington naj bi tako pomagal Manili pri urjenju protiterorističnih enot, zbiranju obveščevalnih podatkov, vodenju civilno-vojaških misij in z logistično podporo.