Po predlogu ZN naj bi ustanovili tudi 21-člansko komisijo, ki naj bi sklicala tradicionalno plemensko skupščino lojo džirgo, ta pa bo po koncu dveletnega mandata prehodne vlade - v tem času naj bi država dobila tudi ustavo - imenovala premiera, ki bo sestavil "vlado s široko podporo.
Omenjeni predlog, ki je vseboval še postopno ustanovitev vrhovnega sodišča, so predstavniki ZN sinoči udeležencem predstavili "točko za točko", medtem ko je bilo besedilo predloženo danes. Delegati so dopoldan preučili sedem strani dolg dokument in se nato popoldan sestali na srečanju, na katerem o njem razpravljajo.
ZN so za nekdanjega kralja 87-letnega Zaherja Šaha, ki od leta 1973 živi v izgnanstvu v Rimu, predvideli "simbolno vlogo". Tako naj bi nekdanji kralj odprl zasedanje loje džirge. Sicer še ni znano, kdo naj bi bil na čelu prehodne vlade in drugih organov, pogajanja o podrobnostih dogovora pa se nadaljujejo. Kot je še dejal Favzi, ZN pričakujejo, da bodo udeleženci sporazum dosegli do ponedeljka.
Sicer so ZN na zahtevo afganistanske strani predlagali tudi čimprejšnjo napotitev mednarodnih sil v državo, ki pa naj bi, kot je zapisano v predlogu, v Afganistanu ostale tako dolgo, dokler bodo to želele tamkajšnje oblasti oziroma vsaj do oblikovanja afganistanske policije in vojske.
Iz diplomatskih virov pa se je izvedelo, da prehodne vlade ne bo vodil nekdanji afganistanski predsednik Burhanudin Rabani. Na pogovorih naj bi bilo večkrat omenjeno ime paštunskega voditelja Kanaia, ki je blizu nekdanjemu kralju in se trenutno bojuje proti talibanom na jugu Afganistana.