Kljub temu da je v torek v Franciji potekala vsesplošna stavka zaradi nezadovoljstva s pokojninsko reformo, je ta po oceni vlade nujna in od nje ne nameravajo odstopiti. Upokojitveno starost naj bi s sedanjih 60 zvišali na 62 let, kar pa še vedno pomeni, da bo med najnižjimi v Evropi.
Francoski minister za delo Eric Woerth je kritike, da gre pri tem, da morajo ženske delati dlje kot moški, da bi pridobile potrebna leta za zagotovljeno plačilo prispevkov za socialno varnost, za diskriminacijo, že zavrnil. "Problem ni v dolžini let, problem so plače, ki so nižje od moških, ki opravljajo enako delo," je povedal. "To je žalitev za demokracijo in za naš socialni model," je še dodal.
Prav zato so se v besedilu te reforme odločili oglobiti družbe, ki razlikujejo med plačami moških in žensk do enega odstotka njihove plače.
Woerth tudi pravi, da so sindikati varljivi do volivcev, ko jim zagotavljajo, da bi se načrtovanemu zvišanju minimalne starosti za upokojitev lahko izognili. Vlada namreč pravi, da bo Francija v tem primeru izgubila 45 milijonov evrov na leto.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.