Frattini: Sploh ne vemo, o čem sta govorila
Frattini je po poročanju italijanskih medijev ob robu ponedeljkovega srečanja zunanjih ministrov Evropske unije v Luksemburgu dejal, da sploh ne vedo, o čem natančno sta se pogovarjala, niti kakšni so rezultati pogovora.
Italijanski zunanji minister je prepričan, da bi bilo mnogo bolje, če bi rešitve za evrsko krizo začeli iskati za skupno mizo z vsemi članicami evrskega območja. V nasprotnem po njegovem mnenju EU izgublja dragocen čas za rešitev Grčije.
Ob tem je izpostavil podržavljenje banke Dexia, ki je pokazatelj tega, kako bi lahko deloval domino učinek evrske dolžniške krize. Rešitev banke bo države, ki so bile videti imune na krizo, stala zajeten kup denarja, je dejal Frattini.
Nemci: Nemčija in Francija sta največji gospodarstvi in zato imata posebno odgovornost
V Nemčiji so se na Frattinijevo kritiko odzvali s pojasnilom, da sta Nemčija in Francija največji gospodarstvi evrskega območja in da imata zato še posebno odgovornost za prihodnost Evrope in skupne valute.
Frattinija je h kritikam po poročanju nekaterih italijanskih medijev spodbudila preložitev zasedanja voditeljev članic Evropske unije s prihodnjega ponedeljka na 23. oktober, čemur naj bi botrovalo prav dvostransko srečanje Merkel-Sarkozy.
Italijanski zunanji minister tokrat ni prvič kritičen do dvostranskega reševanja evrske krize. Podobne kritike je izrekel že pred letom dni po enem od mnogih dvostranskih srečanj nemške kanclerke in francoskega predsednika, ko je tudi pozval k večstranskemu reševanju krize.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.