
Pakistanska policija je sporočila, da so indijske enote danes obstreljevale več območij v pakistanskem delu sporne pokrajine Kašmir. V noči na nedeljo so prav tako poročali o občasnih obstreljevanjih z obeh strani. V zadnjih 24-ih urah je v občasnem streljanju ob meji med Indijo in Pakistanom umrlo 11 ljudi. Pakistan je včeraj prepovedal predvajanje indijskih satelitskih programov po kabelski televiziji zaradi "strupene protipakistanske propagande". Obe državi pa sta prepovedali tudi uporabo zračnega prostora letalskim družbam nasprotne države.
Pakistanski zunanji minister Abdul Satar je opozoril, da ob poročilih o novih premikih indijskih enot ob meji napetost med državama narašča, "ne samo iz dneva v dan, ampak iz ure v uro". Pakistan je zaradi kopičenja svojih sil ob meji zelo oslabil vojaško pomoč Američanom na afganistanski meji. V napete odnose med državama je prvič osebno posegel tudi ameriški predsednik George Bush, ki je v telefonskih pogovorih s pakistanskim predsednikom Mušarafom in indijskim premierom Vajpayeejem, zahteval začetek mirovnih pogovorov.

Indijski premier Atal Behari Vajpayee je izrazil prepričanje, da je mednarodna skupnost začela razumeti stališče Indije po nedavnem napadu na indijski parlament in da bo Pakistan pod mednarodnimi pritiski zatrl delovanje skrajnežev.
V New Delhiju sicer še naprej nasprotujejo vojni, kljub temu pa ne izključujejo vojaških akcij, če Pakistan ne bo poskrbel za konec delovanja skrajnih islamskih strank, Džamat-e-Islami in Džamiat Ulema-e-Islam.
Nekdanji premier Kumar Gujral pa meni, da Indija ne bi smela nasprotovati srečanju med Vajpayeejem in Mušarafom. Enakega mnenja je tudi predsednik opozicijske Kongresne stranke Salman Khursheed. Mušaraf je že izrazil pripravljenost, da se v glavnem mestu Nepala Katmanduju sreča z Vajpayeejem, kar pa je Indija doslej zavračala.
Tudi Pakistan je za mir, a pripravljen na vojno

O poslabšanju odnosov med sosedama danes razpravljajo tudi v Islamabadu, kjer je pakistanski predsednik Pervez Mušaraf sklical srečanje vodilnih političnih osebnosti v državi. Na srečanju naj bi med drugim sodelovali islamski verski voditelji, medtem ko nanj niso bili povabljeni predstavniki dveh skrajnih islamskih strank, Džamat-e-Islami in Džamiat Ulema-e-Islam, ki sta oktobra organizirali množične proteste proti Mušarafovi odločitvi, da podpre protiteroristično kampanjo ZDA.
Predsednik Mušaraf je dejal, da je Pakistan poskušal zmanjšati napetosti z Indijo, hkrati pa je naredil vse za svojo obrambo. Prebivalce Indije je pozval k miru in sožitju s pakistanskim ljudstvom, hkrati pa opozoril, da je pakistanska vojska in 140 milijonov Pakistancev pripravljenih na obrambo države.