Nemčija ne bo več metala denarja v grško luknjo brez dna in potrpežljivost s to državo je vse manjša, je za nemški časnik Leipziger Volkszeitung izrekel nemški notranji minister Hans-Peter Friedrich. ''Kdor koli želi od nas pomoč in solidarnost, mora razumeti, da od njih pričakujemo določeno mero resnosti in določeno mero razumnosti,'' je še dejal. Njegove besede so namenjene predvsem Nemcem, da bi pomiril razburjenje, ki se zaradi Grčije širi po državi. Zadnja anketa televizije ZDF je namreč pokazala, da le 31 odstotkov Nemcev želi, da Grčija ostane del evroobmočja. Da je Grčija ''luknja brez dna'', je pred meseci izjavil tudi nemški finančni minister Wolfgang Schaeuble, a zaradi ogorčenja v Atenah tega ni več ponovil.
Nemška kanclerka Angela Merkel in Evropska unija sicer vztrajata, da Grčija ostane del evroobmočja. V Grčiji se medtem že pripravljajo na nove predčasne volitve, ki bodo 17. junija.
Grčija je ''propadla država''
Kot ''propadlo državo'' pa je Grčijo označil nominirani predsednik izvršnega odbora največje nemške komercialne banke Deutsche Bank Juergen Fitschen. ''Grčija je edina država, ki jo po mojem mnenju lahko okličemo za propadlo. To je skorumpirana država, njeno politično vodstvo je skorumpirano,'' je dejal Fitschen. Dodal je, da so v Grčiji mislili, da bodo, če bodo uvedli evro, uvedli tudi blaginjo in da država rabi valuto, ki je primerna njeni ekonomski moči.
Za razliko od omenjenih dveh pa je dobitnik Nobelove nagrade za književnost Guenter Grass v časniku Sueddeutsche Zeitungu objavil pesem ''Evropska sramota'', v kateri je obsodil vedenje Evrope do Grčije.
KOMENTARJI (189)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.