Generalnega sekretarja Združenih narodov Kofi Anan je zadovoljen s sklepi vrhunskega srečanja skupine sedmih industrijsko najrazvitejših držav in Rusije (G-8). Po njegovem mnenju gre za uspešen začetek boja proti revščini po vsem svetu. "Upam, da se bomo Gleneaglesa spominjali kot začetka velikega projekta, morda celo kot začetka konca revščine" za milijone ljudi, meni Anan.
Odločitev o povečanju razvojne pomoči Afriki in zagotovitvi boljšega dostopa do zdravil za aids je pozdravil tudi generalni direktor Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) Lee Jong-Wook. "Cilj doseganja skorajda univerzalnega dostopa do zdravil za obolele za aidsom do leta 2010, povezan s preventivo in nego, bi lahko preobrnil trend napredovanja te epidemije. Vemo, da lahko ustrezno zdravljenje to sicer usodno bolezen spremeni v kronično stanje, in smo že pokazali, da to deluje v revnih državah," je v svoji izjavi še poudaril Lee. Pohvalil je tudi cilje skupine G-8 glede boja proti malariji in otroški paralizi.
Odzivi iz Afrike
Nigerijski predsednik Olusegun Obasanjo, ki je trenutno na čelu Afriške unije ocenjuje da so se na vrhu afriških težav lotili realistično. Po njegovem mnenju pomeni srečanje v Gleneaglesu pravi preboj v preprečevanju revščine.
Nasprotno pa so mnogi Afričani prepričani, da najpomembnejšega koraka, odprave kmetijskih subvencij, na Škotskem zbrani voditelji niso naredili. »Najbolj potrebujemo pravično trgovino, saj ne moremo tekmovati s kmetovalci na zahodu,« je dejal namestnik zambijskega finančnega ministra Felix Mutati.
Afričani so prav tako upali, da bodo odpisali dolg vsem državam podsaharske Afrike in ne le osemnajstim najrevnejšim. Poleg tega menijo, da so v Gleneaglesu sprejeti sklepi preveč nedoločeni.