V Italiji so se poslovili od 16-letne dijakinje, ki je življenje izgubila v sobotnem bombnem napadu pred poklicno šolo v mestu Brindisi na jugu Italije. Policija pa medtem nadaljuje iskanje osumljenca, ki ga je sicer že identificirala.
Storilca so identificirali s pomočjo posnetkov varnostnih kamer, vendar je moški že pred nekaj dnevi izginil. Njegovo stanovanje so preiskali, policija pa je že zaslišala njegovega brata. Policija naj bi zaslišala tudi prodajalca plinskih jeklenk, ki naj bi pomagal domnevnemu storilcu.
Napad naj ne bi bil povezan z mafijo
Motiv za sobotni napad še ni znan. Preiskovalci so izključili povezavo napada z mafijo, domnevajo pa, da se je želel storilec z napadom maščevati šoli. O tem so govorili z zaposlenimi na poklicni šoli za modno oblikovanje. Prav tako pa ne izključujejo možnosti, da je storilec duševno moten moški, ki se je želel maščevati mladim dekletom.
Italijanski mediji so sicer objavili fotografije moškega, starega približno 50 let, ki je oblečen v temen jopič, svetle hlače in teniške copate. Po ugibanjih italijanskega časnika Sole 24 Ore pa bi napad lahko bil delo pedofila, ki se je maščeval, ker ga je zavrnila ena od dijakinj.
Na zadnji poti jo je spremilo več tisoč ljudi
V kraju Mesange blizu Brindisija pa so se danes poslovili od umrle dijakinje Mellise Bassi. Pogreba se je udeležilo več tisoč ljudi, med njimi dijaki z več italijanskih območij ter tudi italijanski premier Mario Monti, ki je zaradi napada in potresa na severu Italije predčasno zapustil vrh zveze Nato v Chicagu. Na pogrebu so ga spremljali tudi trije ministri.
Samo v cerkvi se je zbralo več kot 700 ljudi, zunaj pa še okoli 4000 ljudi, ki so pogrebno slovesnost spremljali na velikih zaslonih. Mati umrle dijakinje se zaradi šoka, zaradi katerega je morala v bolnišnico, pogreba ni udeležila.
Izboljšuje pa se zdravstveno stanje štirih dijakinj, ki so bile v napadu huje poškodovane. Eno so preiskovalci že zaslišali.
Evropski parlament se je spomnil črnega konca tedna v Italiji
Evropski parlament se je ob začetku plenarnega zasedanja v Strasbourgu spomnil minulega konca tedna, ki sta ga v Italiji zaznamovala napad na šolo in nedeljski potres v Emilii Romagni. Po besedah predsednika Evropskega parlamenta Martina Schulza se je v Italiji ob tragičnih dogodkih pokazala solidarnost ljudi. "Italija je v najhujših trenutkih stopila skupaj," je poudaril Schulz. Ob tem je Italijanom čestital za solidarnost, ki so jo izkazali ob obeh katastrofah, ki sta zahtevali tudi smrtne žrtve. Schulz je tudi pozval poslance, naj "držijo pesti" za dekle, ki se še bori za življenje.
Zaradi navedb, da gre pri napadu v Brindisiju za delo mafije, je pričakovati, da bo dogodek obravnaval tudi odbor Evropskega parlamenta za boj zoper organiziran kriminal, korupcijo in pranje denarja (Crim), bolj znan kot protimafijski odbor, ki se bo drevi ob robu plenarnega zasedanja v Strasbourgu sešel prvič.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.