V zadnjih dneh je bilo slišati več namigov, da namerava Beograd haaškemu sodišču v kratkem izročiti še nekatere vojnih zločinov obtožene Srbe.
Po Đinđićevih besedah srbska vlada nasprotuje temu, da bi Srbija postala pribežališče za ljudi, za katerimi je izdana mednarodna tiralica. Đinđić je vse obtožence vnovič pozval, naj se prostovoljno predajo sodišču, pristojne srbske in jugoslovanske državne organe pa, naj ugotovijo, če se v ZRJ zadržuje kateri od obtožencev za vojne zločine, in kdo ga ščiti. Predstavniki haaškega sodišča so že večkrat izrazili prepričanje, da je nekdanji vojaški poveljnik bosanskih Srbov Ratko Mladić v ZRJ in da ga ščiti jugoslovanska vojska. Načelnik generalštaba jugoslovanske vojske je sicer ta podatek doslej vedno zanikal.
Medtem ko se na haaškem sodišču drugi dan nadaljuje proces proti nekdanjemu jugoslovanskemu predsedniku Slobodanu Miloševiću, je nekdanji načelnik generalštaba jugoslovanske vojske in eden od štirih soobtoženih v procesu proti Miloševiću za zločine na Kosovu, general Dragoljub Ojdanić, zavrnil možnost predaje haaškemu sodišču. Ojdanić je v pogovoru za beograjski dnevnik Glas javnosti, dejal, da se ne počuti krivega, saj je svoje delo opravljal častno. "Sem vojak in moja naloga je braniti državo in njene ljudi pred agresijo," je še dejal Ojdanić. Po navedbah časnika Glas javnosti je bil pogovor z Ojdanićem posnet v eni od stavb jugoslovanske vojske na Dedinju.