
Izraelski mediji so poročali, da Šaron vzporedno z mirovnim načrtom načrtuje lastne pobude, ki naj bi pripomogle k zmanjšanju napetosti s Palestinci. Razpustitev judovskih naselbin naj bi bila ena od teh pobud, Izrael pa naj bi med drugim Palestincem predal tudi nadzor nad mesti na Zahodnem bregu in izpustil palestinske zapornike.
Šaron sicer ni zanikal govoric, da načrtuje razpustitev izoliranih judovskih naselbin, katerih prebivalce naj bi preselili v novozgrajena mesta v puščavi Negev. Ob tem je poudaril, da stvari ne bi smeli prehitro jemati resno. "Načrt je v prvi vrsti namenjen olajšanju življenja Izraelcev," je dejal izraelski premier.
Šaron je doslej vedno zagovarjal judovske naselbine na območjih, ki jih je Izrael zasedel po vojni z arabskimi državami leta 1967, vendar pa jih Palestinci še vedno smatrajo za svoja. Omenjena judovska naselja so bila ena od glavnih ovir bližnjevzhodnega mirovnega procesa.
Izraelska delegacija za pogajanja s Palestinci
Izraelski premier Ariel Šaron je danes imenoval predstavnike izraelske vlade na načrtovanih pogajanjih s palestinskim premierom Ahmedom Kurejem. Pogajalsko delegacijo bosta poleg zunanjega ministra Silvana Šaloma in obrambnega ministra Šaula Mofaza sestavljala še minister za industrijo Ehud Olmert in pravosodni minister Joseph Lapid. Šaron naj bi ministrom predstavil vrsto predlogov za enostranske ukrepe Izraela po ponovni vzpostavitvi dialoga s Palestinci. Premier je tudi poudaril, da so njegovi predlogi v skladu s cilji mednarodnega časovnega načrta za Bližnji vzhod.
Obrambni minister je sicer odredil popis vseh naselij na zasedenih palestinskih ozemljih, ki so bila zgrajena brez dovoljenja izraelske vlade, zato je vojnemu letalstvu naročil, naj naredi posnetke omenjenih ozemelj.

Na sobotno poročanje izraelskih medijev, da premier razmišlja tudi o enostranskem umiku iz posameznih naselij na zasedenih palestinskih ozemljih, so se Palestinci odzvali skeptično.
Po navedbah izraelskega mirovnega gibanja Šalom Ahšav (Mir zdaj) so na Zahodnem bregu trenutno 103 naselja, katerih gradnje izraelska vlada ni odobrila. Od tega jih je 56 nastalo po izraelskih parlamentarnih volitvah februarja 2001 in bi morala biti odstranjena že v prvi fazi uresničevanja časovnega načrta za Bližnji vzhod,
Na zapornici ubita stražarja
Dva izraelska stražarja sta bila ubita na sporni varnostni zapornici, ki jo je postavila židovska država. Zapornica, ki naj bi izraelske državljane varovala pred napadi, poteka vzporedno z mejo med Izraelom in Zahodnim bregom. Kritiki pojmujejo to kot ilegalno prilastitev palestinskega ozemlja.

Ostali trije stražarji so ostali nepoškodovani in so pregnali napadalce. Izraelski mediji so tudi poročali, da so bili stražarji v preteklih tednih stalna tarča napadov palestinskih študentov, ki so v njih metali kamenje.