Običajno hladnokrvni Šved je povedal, da so ameriški uradniki od njega zahtevali, naj uporablja bolj obsojajočo retoriko, ko govori o iraškem orožju. Na splošno so bili odnosi z ZDA po Blixovi oceni dobri, je pa bil, kot je dejal, na nižji ravni najverjetneje tarča umazane kampanje ameriških uradnikov, ki so ga poskušali diskreditirati. Ob tem Blix, ki bo konec meseca zapustil položaj vodje inšpektorjev ZN za nadzor orožja, ni povedal, katere umazane stvari ima v mislih. "Saj ne, da bi me to pretirano skrbelo. To je bilo bolj kot večerni pik komarja, ki te zjutraj draži."
Blix je poudaril, da bi morali, če v Iraku ne bodo našli orožja za množično uničevanje, raziskati napake tajnih obveščevalnih služb. Dodal je, da bi morale obveščevalne službe "analizirati, na podlagi česa so prišli do morebiti napačnih ugotovitev". "Upam, da se v prihodnosti na podlagi napačnih ugotovitev ne bodo začele nobene vojne in preventivne akcije," je dejal Blix. Hkrati je pozval k večji potrpežljivosti do ameriških strokovnjakov, ki iščejo iraško orožje za množično uničevanje.
"Še ena njihovih govoric je, da sem homosekualec," pravi Blix. K ženi v Stockholm se bo vrnil konec meseca, ko bo končal mandat in dopolnil 75 let. Položaj bo prevzel njegov dosedanji namestnik Grk Dimitri Perricos.