Blair je dejal, da so obtožbe, da je britanska vlada priredila podatke o iraškem orožju za množično uničevanje, "povsem netočne" in zahteval predložitev dokazov, ki bi potrdili te očitke.
BBC, ki se sklicuje na neimenovanega uslužbenca obveščevalne službe, je namreč poročal, da je Downing Street v dosje o iraškem orožju za množično uničevanje, ki je bil objavljen septembra lani, dodal, da lahko iraška vojska to orožje uporabi v 45 minutah. Vlada naj bi ta skrb zbujajoč podatek dodala zadnji trenutek kljub nasprotovanju britanskih obveščevalnih služb, češ da je nezanesljiv.
V prvi različici dosjeja, ki so ga vladi predložile obveščevalne službe, je bil predstavljen podatek o 45 minutah, je zatrdil Blair. Trditve, da je to informacijo dodal nekdo na Downing Streetu ali član vlade, so popolnoma napačne, je dodal Blair. Tiste, ki to trdijo, je pozval, naj svoje obtožbe potrdijo z dokazi.
Novinar BBC Andrew Gilligan, ki je za to neposredno obtožil Blairovega predstavnika za komunikacije Alistaira Campbella, je v Veliki Britaniji sprožil živahne polemike. BBC in Campbell sta minuli teden na ta račun izmenjala veliko ostrih besed in drug od drugega zahtevala opravičilo. Parlamentarna komisija za zunanje zadeve, ki je o zadevi uvedla preiskavo, naj bi v naslednjih dneh objavila svoje zaključke. Komisija je med drugim zaslišala tudi Andrewa Gilligana, Alistaira Campbella in zunanjega ministra Jacka Strawa.
Nenapovedan obisk Bagdada
Britanski zunanji minister Straw je nenapovedano prispel na kratek obisk v Bagdad, kjer se je srečal z ameriškim upraviteljem v Iraku Paulom Bremerjem.
Straw je v Bagdad prispel iz Basre, kjer se je med enournim obiskom srečal s poveljnikom britanskih sil v Iraku, generalom Petrom Wallom. To je prvi obisk vodje britanske diplomacije v Iraku po padcu režima Sadama Huseina 9. aprila letos. Britanski zunanji minister ob obisku Basre ni dajal nobenih izjav za novinarje, mesto, kjer je sedež britanskih enot v Iraku, pa je zapustil po eni uri.