Silvio Berlusconi bo tako ostal italijanski mandatar, s tem pa si je tudi pridobil čas, da še pred volitvami čez leto dni poveča svojo priljubljenost. Vseeno pa to ne pomeni, da je italijanske vladne krize konec, Nacionalno zavezništvo Gianfranca Finija namreč še vedno grozi z izstopom iz vlade, če se bo mandatar odločil le za kozmetične popravke. V tem primeru bi morali razpisati predčasne volitve, za katere se zavzema levosredinska koalicija, ki si je v zadnjem času pridobila močno podporo med volivci.
Za Berlusconija, ki se ukvarja z iskanjem ravnotežja med posameznimi strankami v novi vladi, predstavlja dodatno težavo Severna liga. Ta se noče odreči ministrstvu za reforme, ki naj bi deželam prinesle več avtonomije. Če ji bo premier ustregel, si bo nakopal dodatno nezadovoljstvo preostalih članic koalicije, ki so site nenehnega izsiljevanja separatistov Umberta Bossija.
Berlusconi je sicer napovedal, da bo med glavnimi nalogami nove vlade oživitev italijanske ekonomije in ustvarjanje novih delovnih mest na italijanskem jugu, nova vlada pa naj ne bi bila le "fotokopija" prejšnje.