Pristajalna kapsula Beagle 2, ki bi morala davi pristati na Rdečem planetu, doslej še ni poslala nobenih znakov življenja, je sporočil znanstveni direktor Evropske vesoljske agencije (ESA), David Southwood. "To še ni konec zgodbe," je komentiral David Southwood. Signal Beagla 2 bi morala po načrtih okoli 7. ure ujeti ameriška sonda Odyssey. Kljub temu znanstveniki upajo, da je sonda uspešno pristala na površini planeta ter da bodo njene signale zaznali kasneje tekom dneva. Naslednja možnost za navezavo stika s pristajalno kapsulo bo zopet nekaj pred polnočjo, in sicer s pomočjo teleskopske antene v Angliji.

Sonda bi morala na površini rdečega planeta pristati ob 3.45 po srednjeevropskem času.
Sonda Mars Express kroži okoli rdečega planeta
Pred tem so iz Evropskega centra za vesoljske operacije (ESOC) v Darmstadtu sporočili novico o prvem uspehu. Evropska raziskovalna sonda Mars-Express, od katere se je Beagle 2 ločil 19. decembra, se je namreč utirila v Marsovo orbito. "Vsi znaki kažejo, da je bil ta pomemben manever uspešen," je dejal predstavnike ESA Walter Flury.

Sonda Mars Express pa se je v nasprotju z Beaglom 2 točno ob pričakovanjem času prikazala izza senc Marsa. Mars Express naj bi krožil okoli 250 kilometrov nad Marsom in dve leti s sedmimi instrumenti iskal sledil življenja na Marsu.