Daniel Elsberg je v času vietnamske New York Timesu predal "Pentagonove papirje", njegovo dejanje pa je Američanom odprlo oči, saj so prvič spoznali, da tudi njihova vlada lahko laže. Elsberg je dejal, da se je pustil aretirati zato, da bi morda koga v administraciji predsednika Georgea Busha prepričal, naj objavi podobne zaupne informacije glede vojne v Iraku. Elsberg je prepričan, da so v vladi ljudje, ki lahko dokažejo, da so razlogi za vojno lažni in da je domnevno orožje za množično uničevanje še najmanjši problem.
Poleg Elsberga je policija aretirala pomožnega katoliškega škofa iz nadškofije v Detroitu Thomasa Gumbletona, metodističnega škofa iz Chicaga Josepha Spraguea in nacionalnega koordinatorja katoliške mirovniške organizacije Pax Christi Davea Robinsona. V policijski postopek sta padli tudi nobelovi nagrajenki Laureate Mairead Corrigan Maguire iz Mirovnega gibanja Severne Irske ter Jody Williams iz Mednarodne kampanje za prepoved protipehotnih min.
Bush je bil sicer v sredo na Floridi, vendar tudi tam ni mogel uiti protestnikom, saj ga je v Tampi, kjer je obiskal centralno poveljstvo vojne proti terorizmu, pričakalo nekaj več kot 100 ljudi s transparenti proti vojni. V New Yorku so v sredo aretirali 16 ljudi, ki so se povezali z lisicami in polegli na avenijo blizu Rockefellerjevega centra na Manhattanu. Iz San Francisca, kjer je policija pretekli teden aretirala skoraj 2000 ljudi, v sredo ni bilo poročil o aretacijah. Manjši protesti so sicer potekali po številnih drugih delih ZDA, skupaj z demonstracijami v podporo vojakom v Iraku.