Šlo naj bi predvsem bakterije vraničnega prisada. ZDA so namreč v osemdesetih letih podpirale iraški režim v vojni proti Iranu, ki je takrat ameriške politike bolj skrbel kot Irak. Reaganova administracija se je namreč bala, da bodo iranski revolucionarji, ki so vrgli šaha z oblasti, vplivali na preobrat razmer na celotnem Bližnjem vzhodu, zato so tudi z orožjem podprli režim Sadama Huseina.
Rice versus Powell
Potem ko je ameriška svetovalka za nacionalno varnost Condoleezza Rice zatrdila, da je Irak zagotovo povezan s teroristično organizacijo Al Kaido, saj naj bi "pripadnike Al Kaide videli v Bagdadu", je državni sekretar Colin Powell dejal, da ZDA nimajo nobenih dokazov o sodelovanju Al Kaida z Irakom. Powell je dejal, da sicer obstajajo določeni dokazi, da je med Al Kaido in iraškimi oblastmi prišlo do stikov, vendar pa ni nobenih dokazov o povezavi Iraka s terorističnimi napadi na ZDA 11. septembra lani.
Arabska liga poziva Irak
Države Arabske lige so pozvale Irak, naj v državo zopet dovoli inšpektorjem ZN za razorožitev. S takšno potezo bi se Irak izognil vojni in končal sedanjo krizo. Savdski minister za zunanje zadeve Saud Al Fejsal pa je nekoliko omilil kategorično nasprotovanje Savdske Arabije ameriškemu napadu na Irak. Dejal je, da bi se morala vsaka država članica ZN uskladiti z odločitvijo Varnostnega sveta ZN, tako tudi Savdska Arabija.
Savdska Arabija je sicer že večkrat poudarila, da ne bo dovolila uporabe svojega ozemlja, niti ameriških oporišč na njenem ozemlju, v primeru napada na Irak. Al Fejsal pa se je izrazil za optimističnega glede ponovne vrnitve inšpektorjev ZN v Irak. "Mislim, da gremo v pravo smer," je dejal.
Generalni sekretar ZN Annan se je poleg zunanjih ministrov Arabske lige v soboto srečal tudi z iraškim zunanjim ministrom Nadžijem Sabrijem in generalnim sekretarjem Arabske lige Amrom Muso. Ob tem je Annan ponovil zahteve za vrnitev inšpektorjev v Irak, podrobnosti o pogovorih pa niso znane. Iz virov v ZN se je izvedelo, da se bosta Sabri in Annan ponovno srečala prihodnji teden.