Delo aktualne vlade podpira natanko 30 odstotkov vprašanih. Nasprotujeta pa ji že skoraj dve tretjini anketiranih (63 odstotkov). To je največ doslej in izenačenje neslavnega rekorda Cerarjeve vlade, ki je imela po odstopu še za tri desetine več nasprotnikov. 7,1 odstotka je neopredeljenih.
Medtem pa med strankami še naprej največ podpore beleži prav glavna vladna stranka SDS. Če bi bile volitve danes, bi jo obkrožilo nekaj več kot 18 odstotkov volivcev (18,2 odstotka). S skoraj pol nižjo podporo primat na levici ohranjajo socialni demokrati (10 odstotkov) pred Listo Marjana Šarca (9 odstotkov) in Levico (8,4 odstotka). Zgornji del lestvice zaključuje Nova Slovenija (4,5 odstotka).
Sledijo le še politične drobtinice za Stranko Alenke Bratušek (2,7 odstotka), Desus, ki se vrača v domet političnega radarja (2,5 odstotka), SLS (2,2 odstotka), Zelene (1,8 odstotka) in Pirate (1,5 odstotka). Vladna SMC beleži manj kot odstotek podpore.
Največja politična skupina ostajajo neopredeljeni. Petina (20,4 odstotka) anketiranih ne ve, katero stranko bi obkrožili na volitvah. Vsak deseti ne bi izbral nobene obstoječe politične opcije. Peščica pa ni želela odgovoriti (1,7 odstotka).
Med politiki javnost še naprej najbolj ceni delo zdravstvenega ministra Janeza Poklukarja. Na drugem mestu pa je evroposlanka Ljudmila Novak prehitela predsednika republike Boruta Pahorja. Četrti je nepovezani predsednik državnega zbora Igor Zorčič pred predsednico SD Tanjo Fajon in SDS-ovim zunanjim ministrom Anžetom Logarjem.
Na polovici lestvice je prvak LMŠ Marjan Šarec pred šefom NSi in ministrom za obrambo Matejem Toninom. Koordinator Levice Luka Mesec je trinajsti. Gospodarski minister in predsednik SMC Zdravko Počivalšek je petnajsti, pred premierjem in šefom SDS Janezom Janšo. Zadnji je notranji minister Aleš Hojs.
KOMENTARJI (877)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.