Streha novomeškega velodroma se je pod težo snega pogreznila že skoraj do tal, nato je zagrmelo. Posledice pa: okrog sto kubičnih metrov snega v dvorani, razparana streha, razmočena infrastruktura in polomljeni nosilci.
"Postopali smo, kot se v takih primerih postopa, mi smo balon prenapihnili in ga izdatno segreli, da bi se sneg stopil, vendar se je v sredini balona začel delati bazen plundre in vode, ki ga ni bilo mogoče izprazniti, in balon je pod to težo popustil," razlaga direktor Zavoda Novo mesto Aleš Makovac.
Po nekaterih ocenah se je pred pokom na strehi akumuliralo celo do 50 ton vode, ki se ob straneh nabira še danes. Kot pravijo v Zavodu Novo mesto, ki z dvorano upravlja, so se reševanja balona lotili v skladu z vsemi varnostnimi protokoli, da naj sneg stopijo, vodo pa nato izčrpajo, so jim svetovali celo gasilci. "Vendar so bile te padavine precej drugačne, kot so sicer, bile so izredno mokre, izredno velika količina v zelo kratkem času," pojasnjuje Makovac.

Kakšna je škoda, slovensko podjetje Duol, ki je lastnik objekta, danes ni želelo razkriti. Da ne gre zgolj za finančno, temveč predvsem za športno škodo, pa opozarjajo uporabniki. "Sistemskih sredstev v državi za treninge ni, saj je panoga šele v nastanku, v zagonu. Bom rekel, da bi šli na neke druge lokacije, bližnjih ni. To je bil eden izmed edinstvenih objektov daleč naokrog, tako da bi res morali iti daleč, z letali na posamezne treninge," posledice uničenega objekta za športnike opiše generalni sekretar Kolesarske zveze Slovenije Andrej Filip.
Čeprav naj bi v Duolu zagotavljali, da lahko nov balon ob lepšem vremenu pripravijo že v slabem mesecu, so se uporabniki že sprijaznili, da je njihove zimske sezone konec.
KOMENTARJI (34)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.