V izjavi novinarjem je tožilec dejal, da sta skupaj s kolegom Stanislavom Pinterjem, ki je bil prav tako tožilec v postopku, zelo presenečena nad odločitvijo senata. "Predložili smo neposredne in posredne dokaze, iz katerih je bilo razvidno, da je obtoženi kriv umorov v Tekačevem. Pripravljeni smo predložiti tudi nove dokaze, zato zadeva Kamenik za tožilstvo ni končana," je poudaril Birsa.
Na vprašanje, ali bo tožilstvo zmoglo zbrati še trdnejše dokaze, kot je naložilo sodišče v pravnem pouku, je tožilec odgovoril, da je takšne dokaze možno zbrati. Če bo potrebno, bo tožilstvo zahtevalo tudi še dodatno izvedensko mnenje, vendar za zdaj o tem še ne razmišlja. Birsa je še dodal, da zaupa prvemu avtorju prvega izvedenskega mnenja Ervinu Drašlerju, ki je ugotovil, da je zaseženi Kamenikov športni copat pustil sledi v Tekačevem. Tožilec je tako zaradi umora Štefana Poharca in Helene Krošlin, ki naj bi jih obtoženi umoril sam, Franiščko Poharc in Viktorijo Krošlin pa naj bi umoril skupaj s sostorilcem, zahteval obremenilno razsodbo in takojšnji pripor zaradi begosumnosti.
Odvetnica zadovoljna z razsodbo. Ne ve, kje se nahaja Kamenik
Kamenikova zagovornica Marjetica Nosan je povedala, da je z razsodbo zelo zadovoljna in jo je tudi pričakovala. Novinarjem je tudi razložila, da ne ve, kje se nahaja njen varovanec, ki ga je zadnjič videla minuli petek. Zato mu bo novico o oprostilni razsodbi sporočila, ko jo bo prišel obiskat. Ko bo razsodba pravnomočna, bo morda Kamenik vložil zahtevo po odškodnini. Nosanova je na vprašanje, ali je njen varovanec pričakoval, da bo obtožen, odgovorila, da je tudi sam pričakoval oprostilno razsodbo.
V obrazložitvi razsodbe je sodnica Lešnikova pojasnila, da je senat upošteval mnenje vseh izvedencev o sledeh v Tekačevem in ugotovil, da obstajajo najmanjši dvomi, ki niso razčiščeni ter da sledi na kraju umorov niso dovolj brezhibne. "Švicarsko mnenje za senat ni bilo dovolj prepričljivo, saj nas forenzik Pierre Margot ni prepričal v obstoj petmilimetrske razlike v sledi s kraja zločina in zaseženega copata. Nemec Michael Braune je bil bolj prepričljiv in je za odtis na listu papirja, ki je padel iz trezorja umorjenega Poharca dejal, da ga je zelo verjetno pustil Kamenikov copat. To pomeni, da se stoodstotno o tej sledi ni mogel izreči, zamavčena sled pa zaradi poroznosti materiala ni bila dovolj kakovostna za forenzično obdelavo," je menila Lešnikova.
Kamenik je bila za štirikratni umor v Tekačevem že leta 1999 obsojen na 20-letno zaporno kazen. Razsodbo celjskega okrožnega sodišča je višje sodišče potrdilo, vrhovno sodišče pa je ugotovilo, da obtoženemu ni bila podana možnost soočanja izvedenskega mnenja slovenskih strokovnjakov s tujimi, in je prvostopenjskemu sodišču leta 2001 zato naložilo, da pridobi tudi mnenje tujih izvedencev.
Vsi stroški sodnega postopka, ki je trajal skoraj šest let, gredo v breme državnega proračuna.