Po podatkih Agencije RS za okolje se je na območju Kočevja okoli 13. ure hitro razvila nevihtna celica. Spremljali so jo naliv, veter, strele, toča. Nevihta se je nato pomaknila proti jugovzhodu.
Nevihte so najprej nastajale nad hribi v bližini meje z Avstrijo. Razmere so omogočile nastanek večjih nevihtnih sistemov, ki so se pomikali od severozahoda proti jugovzhodu. Nalivi s točo so v Tuhinjski dolini pobelili pokrajino.
Okoli 17. ure je občine Ptuj, Gorišnica in Markovci zajelo neurje. Po sedaj zbranih podatkih Uprave RS za zaščito in reševanje je zabeleženih več kot deset dogodkov, posredovali pa so gasilci iz šestih prostovoljnih gasilskih društev. Tako je meteorna voda zalivala kletne prostore objektov in v naselju Spuhlja podrlo drevo. Zaradi neurja so več klicev na pomoč prejeli tudi gasilci v občini Destrnik.
Neurje je v Podmilju blizu Trojan divjalo le nekaj minut in povsem uničilo vrtnine in poljščine.
Neurja se lahko v noči na nedeljo pojavijo tudi na Gorenjskem, v osrednji Sloveniji ter na Dolenjskem, v Beli krajini in Posavju. Najmočnejše nevihte je pričakovati na vzhodu Slovenije, v bližini meje s Hrvaško.
Burno vremensko dogajanje je posledica manjše višinske ohladitve in zelo visokih temperatur pri tleh.
Ob močnejših nevihtah z nalivi se pričakuje hiter porast manjših vodotokov in hudournikov. Ob tem lahko pride tudi do razlivanj. Količina padavin je zaradi krajevnega značaja ploh in neviht sicer zelo neenakomerno razporejena. Ponekod lahko nastanejo siloviti nalivi.
KOMENTARJI (106)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.