Stroji skorajda ne obratujejo več, kar 90 odstotkov proizvodnje so ustavili, zdaj delajo le še ponoči, ko je elektrika cenejša. "Imamo ceno električne energije 550 evrov za megavat, z vsemi temi olajšavami, ki jih država nudi pridemo na 330 evrov in proizvodna cena glede na ceno vode tega ne prenese," je povedal Joc Pečečnik, lastnik družbe Costella.
Prejšnja uprava Costelle je namreč podpisala drago pogodbo za elektriko, še pojasnjuje, in to ravno lani novembra, ko je tudi premier Robert Golob pozval: "Zdaj je čas da se te pogodbe za prihodnje leto začnejo sklepati, ker so pogoji od jutrišnjega dneva naprej končno znani, vsak odjemalec si bo lahko ceno izračunal in vedel bo, da se ne bo spuščal v neznano".
A cena na trgu je zdaj, devet mesecev pozneje, nižja, pogodba za elektriko pa ostaja enaka. Pečečnik ob tem opozarja, da tekmo konkurenčnosti že izgubljamo z južno sosedo. Tudi Nemci imajo kapico za elektriko postavljeno pri 130 evrih. "Mi smo iz kluba slovenskih podjetnikov že velikokrat opozarjali, da je elektrika smrt. Ne samo za nas, ampak za vse. Vlada je prisotna na vseh sestankih, dialog teče, vendar zgodi se nič," je še povedal Pečečnik.
Kljub težavam, odpuščali, kot obljublja, ne bodo, je pa Costello že zelo težko dobiti na trgovskih policah. Proizvodnja naj bi po njegovih ocenah v polnem obsegu znova delovala šele prihodnje leto. Obrnili smo se tudi na pristojno ministrstvo, da bi izvedeli, ali bodo gospodarstvu še kakorkoli pomagali v boju z visokimi računi. A na odgovore še čakamo.
KOMENTARJI (195)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.