Minister za pravosodje Lovro Šturm je na predstavitveni obisk sprejel ameriškega veleposlanika Thomasa B. Robertsona s skupino najožjih sodelavcev.
Ameriški veleposlanik je ministru za pravosodje Šturmu tudi sporočil, da lahko Slovenija realno računa z deportacijo Davorina Sadarja. Na pogovoru so bila omenjena vprašanja s področja denacionalizacije, kakor tudi realne možnosti zmanjšanja sodnih zaostankov v Sloveniji.
Kot je znano, je 8. novembra slovensko pravosodno ministrstvo po diplomatski poti ameriško pravosodno ministrstvo zaprosilo za izročitev nekdaj prvega moža Dadasa Davorina Sadarja, ki je osumljen zlorabe položaja in pravic ter prevar pri trgovanju z vrednostnimi papirji. Ministrstvo za pravosodje je posredovalo tudi vso dokumentacijo, postopki pa se od takrat dalje vodijo v skladu z ameriško zakonodajo. Sadarja so konec oktobra zaprli v teksaškem mestu Laredo, ker mu je potekel bivalni vizum v ZDA, s plačilom varščine pa je neuspešno želel priti na prostost.
Izročitev po konvenciji Kraljevine Srbije
Pravosodno ministrstvo je ameriškemu pravosodnemu ministrstvu posredovalo dokumentacijo za Sadarjevo izročitev, predpisano s še vedno veljavno konvencijo med Kraljevino Srbijo in ZDA iz leta 1901. Dokumentacijo so morala pristojna slovenska sodišča, pred katerimi teče kazenski postopek zoper Sadarja, posredovati ministrstvu za pravosodje, to pa jo je po diplomatski poti posredovalo ZDA. S tem se je Slovenija držala predpisanega roka za posredovanje dokumentacije, in sicer dveh mesecev od dneva prijetja zahtevane osebe. Rok za odločitev o izročitvi v konvenciji ni določen.