Zunajobravnavni senat ljubljanskega okrožnega sodišča je v teh dneh odločal o pritožbi zoper pripor za Esada Ramića, ki je v aferi, povezani s celjskim sodnikom Milkom Škobernetom, osumljen posredništva pri podkupovanju. Na ljubljanskem okrožnem sodišču so pojasnili, da tudi Ramić ostaja v enomesečnem priporu.
Ramićev odvetnik Rafael Mohorko je dejal, da je o negativni odločitvi sodišča za zdaj seznanjen iz medijev. Napovedal pa je, da bo v zvezi s tem uporabil "vsa pravna sredstva, ki so na razpolago". Tako bo v zvezi s tem na vrhovno sodišče naslovil zahtevo za varstvo zakonitosti.
Tožilstvo je enomesečni pripor sicer zahtevalo tudi za sodnika Škoberneta, njegov odvetnik Tomaž Bromše pa je po sredini odločitvi sodišča, da sodniku ne odpravi pripora, prav tako napovedal, da bo na vrhovno sodišče naslovil zahtevo za varstvo zakonitosti. Hkrati je napovedal tudi pritožbo na ustavno sodišče. Kot je dejal za 24ur.com, bo oboje po pošti predvidoma poslal jutri.
Medtem pa je generalna državna tožilka Barbara Brezigar od vodje Okrožnega državnega tožilstva v Celju Ivana Žaberle zahtevala podrobno poročilo o delu državnega tožilca v konkretni zadevi. Kot so pojasnili na tožilstvu, o morebitnih drugih ukrepih pred prejemom poročila še ni mogoče govoriti.
Spomnimo ...
V kriminalistični akciji sredi minulega tedna je bil zaradi suma vpletenosti v zadevo poleg Škoberneta in Ramića pridržan tudi direktor podjetja Komunala Laško Marjan Salobir. Preiskovalni sodnik je Škobernetu in Ramiću v petek odredil enomesečni pripor, zoper Salobirja pa tožilstvo ni podalo predloga za pripor. Škoberneta naj bi pridržali zaradi suma, da je v zameno za podkupnino odpravil mednarodno tiralico za Esada Ćehajića, osumljenca kaznivih dejanj, povezanih s prostitucijo in goljufijami.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.