Sodišče je postopka zoper Ljiljano Lučič in Danijela Lukača, ki sta bila zaradi bolezni začasno izločena na zadnjem naroku, ponovno združilo z ostalim postopkom, imenovan pa je bil tudi nov zagovornik Mitje Bukovca, Andrej Raznik, ki bo nadomeščal Bukovčevo obolelo odvetnico. Zaslišanih je bilo šest prič, naslednji teden pa bodo na nadaljevanju obravnave z zasliševanjem predvidoma zaključili. Takrat bodo začeli z branjem spisa ter predstavitvijo prisluhov mobilnim telefonom, preko katerih naj bi komunicirali obdolženci.
Sodišče je zaslišalo Janka Trčaka, očeta obdolžene Trčakove in lastnika avtovleke, ki je zagotovil, da s hčerko, ki je vozila avtovleko, na kateri je bil kombi z ilegalci, za tovor v kombiju nista vedela; Violeto Vilič, ki je pričala o lastništvu avtomobila, s katerim naj bi bilo storjeno eno izmed dejanj, ter policista Dušana Schonwettra, ki je v Prevojah opravljal radarsko kontrolo in je odredil, naj Trčakovo ustavijo. Priči Pavel Gundula in Boris Pregelj, ki sta bila v drugem postopku že pravnomočno obsojena zaradi tihotapljenja ljudi in naj bi domnevno sodelovala z obdolženim Gregorjem Janežičem, sta zatrdila, da obdolženega Janežiča ne poznata, Sidonija Matič, mati obdolženega Andreja Matiča, pa je zagotovila, da je v noči z 12. na 13. oktober 2000 njen sin prejel le en služben klic.
Odvetniki obdolženih so enoglasno izrazili nestrinjanje z načinom, na katerega naj bi se predstavljali zapisi prisluhov, s podajo predlogov za odpravo pripora Josipu Lončariču, Dominiku Ščavničarju, Milenku Lučiču in Gregorju Janežiču pa so izrabili tudi za predstavitev svojega videnja poteka procesa. Odvetnika obdolženih Lončariča in Ščavničarja - Peter Čeferin in Miha Kozinc - sta ostro kritizirala delo sodišča glede dolgega roka za pisno izdajo sklepov o zavrnitvi odprave pripora ter tožilstva zaradi zavlačevanja pri vložitvi obtožnice. S tem sta, po besedah zagovornikov, omenjeni instituciji povzročili, da so obdolženci v priporu že več kot eno leto, kar naj bi bilo v nesorazmerju z očitanimi dejanji.
Državna tožilka, predsednica tožilske skupine za posebne zadeve Jožica Bolte Brus, je obljubila umik zapisnikov o prisluhih, ki se nanašajo na prehode italijansko-hrvaške meje, saj je bil ta del obtožnice zavržen. Nasprotovala pa je predlogom za odpravo pripora, saj meni, da za obdolžena Milenka Lučiča in Josipa Lončariča, še vedno obstaja begosumje. Obdolženca, ki sta hrvaška državljana, imata namreč premoženje tudi na Hrvaškem, po hrvaških zakonih pa izročitev drugi državi tudi v primeru dvojnega državljanstva ni mogoča, zato Bolte Brusova meni, da bi odprava pripora predstavljala nevarnost za nadaljevanje procesa. Po mnenju tožilke enoletni pripor tudi ni v nesorazmerju s kaznijo za očitana dejanja, saj znaša zagrožena kazen za dejanja po obtožnici od enega do osem let zapora.
Sodišče je odločanje o vseh predlogih za odpravo pripora odložilo do odločitve višjega sodišča o pritožbah na sklep o zavrnitvi predlogov o odpravi pripora, tako da vsi do sedaj priprti obdolženci zaenkrat ostajajo v priporu.