Iskanje neznanca, ki je včeraj na vhodna vrata Vegradove velenjske poslovne stavbe obesil ročno bombo, se nadaljuje. Storilca je posnela varnostna kamera, a krog osumljencev je izredno širok. Morda je storilec za sabo pustil kakšne konkretne sledi, ko je sredi noči nameščal bombo na kljuko vhodnih vrat. Zagotovo je imel ključ od glavnega vhoda v stavbo, saj naj bi tja prišel kar dvakrat, kar se menda tudi lepo vidi na posnetku.
Dogodek je Hildo Tovšak, zdaj že nekdanjo direktorico Vegrada, močno pretresel in s solzami v očeh je razlagala, da sama v predmetu na vratih ne bi prepoznala bombe in bi jo zagotovo vzela v roke. Zaveda se, da ji je sodelavec, ki je ročno bombo našel, verjetno rešil življenje.
Tovšakova je ob tem opozorila, da je šla medijska gonja proti njej že predaleč. "Zdaj je šla zadeva že tako daleč, da pridemo do bombe,“ je dejala in dodala, da je čas za razmislek. "Veste, jaz sem že ničkolikokrat pojasnila, da je moja plača tri tisoč evrov in danes lahko preberem v nekem Žurnalu, da je moja plača 16 tisoč evrov,“ je dejala za 24UR ZVEČER.
Kot je znano, je bila ročna bomba obešena na kljuki vhodnih vrat Vegrada. Jože Senica, vodja kriminalistične policije v Celju, je dejal, da so bombo bombni tehniki morali dezaktivirati. Torej, če bi kdo včeraj bombo prijel v roke, bi se ta sprožila.
Psiholog Marko Polič je prepričan, da nas tako skrajno dejanje ne sme presenetiti. V osebni obračun z upravo po njegovem mnenju vodita huda oseba stiska in dolgotrajen občutek nemoči. "Na koncu si mislijo: če oni ravnajo z mano tako, zakaj pa jim ne bi na nek način, nelegalen način, vrnil. Kajti, oprostite, vedenje vseh direktorjev, menedžerjev in drugih je bilo nelegalno,“ je dejal za 24UR. Polič pri tem opozarja tudi državo, saj po njegovo ravno ta nosi veliko odgovornost. Če bi vse naše inšpekcije, sodišča in vsi, ki so za to odgovorni, delovali v tej smeri, da do tega ne bi prišlo, potem tega dogodka tudi ne bi bilo, pravi Polič.
Da država ni naredila tistega, kar bi morala, meni tudi Vegradov sindikalist Srečko Čater. Pravi, da takšno jemanje oblasti v svoje roke ni v prid ne Sloveniji ne Slovencem, še manj pa ogroženim delavcem. Dodaja, da bi država in ustrezne institucije nujno morale delavcem zagotoviti socialno varnost.
KOMENTARJI (403)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.