Bil je običajen dan v Blejskem vintgarju, nihče ni slutil zlokobne nesreče. "Že prvič se je malo odkrušilo, čisto na začetku, ko pridete čez prvi most. Potem smo šli naprej in se je pes enostavno ulegel na tla in se ni hotel premakniti," pripoveduje očividec David Gojković.
Nato je zabobnelo. "Kar naenkrat se je usulo dol, ko sem se obrnil, sem samo punco stran potisnil, da ni nanjo padlo. Jaz sem dobil dva kamna v hrbet, na nogo. Ko sem se pa obrnil, je pa na gospo, recimo, da 60-, 70-kilogramski, če ne še več, kamen direktno na glavo padel."
Skala je priletela z nasprotnega brega, zadela ob steno in se razletela. "Ljudje so začeli ven vleči telefone, slikati, snemati, ta drug kolega pa jih je stran spravljal," še pripoveduje Gojković.
Poklical je na pomoč, gorski reševalci so žensko prepeljali v ljubljanski UKC. Po neuradnih informacijah je v komi.
Skozi Blejski vintgar se vsak dan sprehodi tudi 1000 in več sprehajalcev. Poti so na vseh kritičnih mestih dodobra zavarovane z mrežami, tudi večplastnimi.
"To predstavlja mreže, ograje, žične vrvi, lesene ograje ob vodi, skratka, z vsemi varovalnimi mehanizmi poskušamo zagotoviti maksimalno varnost," pove Tomaž Bregant, strokovni vodja TD Gorje, upravitelja.
A vsake pedi več kilometrov dolgega Vintgarja ni mogoče prepresti z mrežo.
"Nad sotesko domujejo tudi gamsi, zato je nemogoče napovedovati, kdaj in s katere strani se lahko sproži neka skala. Mi seveda ta dogodek iskreno obžalujemo," je še dodal.
Obiskovalce prosijo, naj upoštevajo svarila ter ne zahajajo s poti in v reko, saj so v tem primeru z nakupom vstopnice tudi polno zavarovani.
KOMENTARJI (78)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.