Gre za sklop blokov, v katerih je 161 stanovanj. Investitor je bilo podjetje Interdom nepremičnine, za sama gradbena dela pa so najeli druga podjetja. Stanovanjski sklad je od Interdoma nepremičnine avgusta lani kupil 40 stanovanj in jih ponudil varčevalcem nacionalne varčevalne sheme. Vselili so se decembra lani in že takrat so se začeli pojavljati madeži. "Gre za poškodbe na zunanjih žlebovih. Mi smo že pristopili k sanaciji teh zunanjih žlebov, tako da upamo, da se tovrstne napake ne bodo več ponavljale," je dejal Frano Toš, direktor Interdom nepremičnine.
Na stanovanjskem skladu so nam povedali, da zaradi tacenskih blokov niso prejeli nobene pritožbe. Sicer pa se ne čutijo odgovorne, saj so stanovanja kupili, ko so že bila narejena, zato niso nadzirali poteka gradnje. Bodo pa v prihodnje ob nakupih stanovanj, kot so dejali, upoštevali dosedanje izkušnje.

To namreč ni prva kritika stanovanj, ki jih je v sklopu nacionalne varčevalne sheme ponudil stanovanjski sklad. Zapletlo naj bi se tudi pri stanovanjih, ki jih je sklad prodajal v Dragomlju pri Ljubljani. Eden izmed kupcev je v naši oddaji Trenja opozoril, da so bili pri gradnji uporabljeni drugi materiali, kot je bilo prvotno predvideno v tehničnem načrtu in še to slabši. Takrat je direktor stanovanjskega sklada Edvard Oven dejal, da so bili sicer res uporabljeni drugi materiali, ki pa ne bodo zmanjšali kakovosti stanovanj.