
Na generalnem sekretariatu vlade niso želeli komentirati pogovora nekdanjega generalnega sekretarja vlade Boža Predaliča na oddelku za gospodarsko kriminaliteto Policijske uprave Ljubljana, ''ker generalni sekretar vlade ne komentira postopkov, ki jih opravljajo pristojni preiskovalni organi''. "Lahko pa pojasnimo le toliko, da ne gre za isto zadevo." Na vprašanje, kako komentirajo poročilo, ki ga je Predalič objavil na spletni strani SDS, so pojasnili, da je poročilo zajemalo redno poslovanje v Oddelku za arhiviranje in reprodukcijo dokumentarnega gradiva v času predsedovanja in ni zajemalo arhivskih prostorov A, B in C. "Kopiranje, ki ga je omenjala tako imenovana Cviklova komisija, pa se je nanašalo predvsem na obdobje od septembra 2008 dalje in se še posebej intenziviralo po parlamentarnih volitvah."
Predalič se je minuli četrtek udeležil pogovora na oddelku za gospodarsko kriminaliteto Policijske uprave Ljubljana. Na spletni strani SDS je zapisano, da je kriminalistom pojasnil okoliščine predaje vladnih arhivov. Policistu naj bi predal tudi dokument, v katerem strokovni sodelavec oddelka za arhiviranje generalnega sekretariata Marko Jurečič kabinetu generalnega sekretarja vlade pojasnjuje razloge, zaradi katerih je bilo v oddelku za arhiviranje in reprodukcijo narejeno 39.167 fotokopij. Ob tem v SDS opozarjajo, da je bil ravno Jurečič kasneje član tako imenovane Cviklove komisije, ki je ugotovila, da je bilo do konca leta 2008 na fotokopirnem stroju v arhivu narejeno preko 37.000 fotokopij. Do tega poročila pa je prišlo na zahtevo kabineta generalnega sekretarja Predaliča, ki je želel pojasnilo za veliko porabo pisarniškega papirja, še piše na spletni strani SDS.
Sedanji generalni sekretar vlade Milan M. Cvikl je v začetku februarja izrazil sum, da so v času vlade Janeza Janše kopirali več kot 30.000 dokumentov, magnetogramov in osebnih map, kar naj bi se dogajalo pod Predaličevim nadzorom.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.