Predstavnica Marta Gregorčič je ljubljansko županjo Viktorijo Potočnik obvestila, da objekt, ki ga ponuja ljubljanska občina v primerjavi z dosedanjimi prostori premajhni, potreben večmesečnih investicij in prostovoljnega dela. Ključno, zakaj so se odločili zavrniti ponujeno lokacijo - zapuščeno hišo na Povšetovi 2 v Ljubljani, pa je to, da bi šlo zgolj za kratkoročno rešitev, saj bi v ponujeni hiši lahko ostali največ eno leto.
Ker pa občina namerava na omenjeni lokaciji zgraditi stanovanjski kompleks in sedanji objekt najverjetneje že v roku enega leta porušiti, jim takšna kratkoročna rešitev - že čez dobro leto bi se namreč morali znova seliti - ne ustreza, njihov trud, ki bi ga vložili v "sanacijo" stavbe, pa bi tako šel v nič. Ponujeno opcijo s strani Mestne občine Ljubljana in Urada za mladino bi molotovci z veseljem sprejeli, če bi bila ta alternativa dolgoročna, sama stavba pa je tudi v zelo slabem stanju.
Molotovci iščejo dolgoročnejšo rešitev, dotlej ostajajo na Kurilniški 3
Tako bodo še naprej - kljub temu, da so jim Slovenske železnice odklopile elektriko in vodo in pod budnim očesom varnostnikov G 7 - vztrajali na Kurilniški. Županji in Uradu za mladino so sami predložili tri nove lokacije, za katere niso poznali lastništva, in jih prosili, ali lahko preverijo, zakaj so zgradbe prazne in kdo je lastnik. Vendar predstavnikov oblasti njihovi predlogi niso zanimali, temveč so jim ponudili eno in edino opcijo.
Zato so se odločili, da bodo skušali sami poiskati ustreznejši prostor, morda tudi dolgoročnejšo rešitev. Dokler takšne opcije nimajo pa ostajajo še naprej v AC Molotovu in bodo v njem - četudi brez vode in elektrike - aktivno ustvarjali in delovali. "Sosedje so nam že izkazali pomoč, tudi nadalje bomo iskali opcijo priključitve ali donosa vode in elektrike," pravijo molotovci. Pred njimi sta dve alternativi - ali se za Kurilniško boriti po pravni poti ali si zagotoviti novo lokacijo, "kjer za avtonomijo ne bo potrebno prositi vsak mesec ali vsako leto znova". Potem ko je ljubljansko okrajno sodišče v začasni odredbi zasebni družbi za varovanje G 7 naložilo, da iz stavbe na Kurilniški in s funkcionalnega zemljišča odstrani svoje varnostnike, so se napetosti med aktivisti, Slovenskimi železnicami in G 7 umirile. Varnostniki G 7 omenjeno odločbo sodišča spoštujejo in se zadržujejo približno tri metre od sporne stavbe.
Intervencija ljubljanske županje zaenkrat ni prinesla sadov
Ljubljanska županja je že pred časom izrazila pripravljenost poseči v konfliktno situacijo, ki je nastala med Slovenskimi železnicami in AC Molotov zaradi prostorov na Kurilniški 3. Mestna občina Ljubljana je AC Molotov - kot začasno rešitev za eno leto - ponudila nadomestni prostor, kjer bi lahko nemoteno delovali in hkrati pridobili čas za iskanje nove lokacije. Županja si je tako skupaj z molotovci ogledala nadomestni prostor in v primeru, da bi se Molotovci odločili za ta prostor, bi ljubljanska občina pripravila pogodbo za brezplačno uporabo prostora za obdobje najmanj enega leta.
V kabinetu ljubljanske županje so v zvezi z zadnjim dogodki zapisali, da pismo molotovcev razumejo kot zavrnitev njihove ponudbe. Nad zavrnitvijo so v ljubljanski občini presenečeni, saj je bila Mestna občina Ljubljana pripravljena tudi financirati določene posege na objektu.
Molotovci so pripravljeni občini in vladnim uradom pri iskanju prostorov oz. alternativne lokacije za avtonomno cono oz. kulturno socialni center angažirane mladine, ki je v zadnjih mesecih našla svoj prostor za ustvarjalnost in kreativnost v objektu na Kurilniški 3, pomagati tudi sami. Našli so veliko zapuščenih, propadajočih in neuporabljanih prostorov, od katerih se jim marsikateri objekt zdi primeren za njihovo dejavnost in primeren za rešitev prostorske problematike AC Molotov. Med možnimi alternativami so tako zgradba Mestnega Vodovoda Ljubljana na Povšetovi 4, na Linhartovi 35 obstaja "vojaški kompleks", ki je že nekaj let zaprt in neuporabljan, tudi na Savski cesti 2 je hiša, ki že nekaj let sameva in ne služi nikomur in ničemur, prav tako na Drenikovi ulici 22.