Več posameznikov, podjetij in ustanov je takoj po tragediji izrazilo namero, da pomagajo družinam ponesrečenih oziroma prispevajo sredstva v druge humanitarne namene. Na predlog Občine Sevnica je bil v ta namen pri Rdečem križu Sevnica odprt poseben račun. Nanj se je nateklo že več kot 120.000 evrov.
Občina se pridružuje sklepu slovenske vlade, da sredstva namenijo za podporo vzgoji in izobraževanju 15 mladoletnih otrok, ki so v nesreči ostali brez staršev. Kot je znano, je vlada za podporo pri vzgoji in izobraževanju otrok, ki so v nesreči izgubili starše, namenila 30.000 evrov. Rdeči križ pa je zbral 70.000
Medtem pa še vedno poteka policijska in kriminalistična preiskava nesreče. Policija je o ugotovitvah glede nesreče na gradbišču hidroelektrarne Blanca že obvestila okrožno državno tožilstvo v Krškem.
Spomnimo. V začetku julija se je na reki Savi pri hidroelektrarni Blanca zgodila najhujša nesreča na vodi v zgodovini Slovenije. V nesreči dveh čolnov je umrlo 13 ljudi, med njimi tudi sevniški župan in poslanec SLS v državnem zboru Kristijan Janc. Edina oseba, ki je nesrečo preživela, je Jančeva žena. Reševalci so pogrešane iskali več dni, akcijo pa so zaključili šest dni kasneje, ko so našli in potrdili identiteto še zadnjega pogrešanega v tragični nesreči.
KOMENTARJI (47)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.