Med strankami prva ostaja Janševa SDS, a je po vračanju v preteklost, ovadbi Milana Kučana in novih razkolih pred sinočnjo svojo proslavo izgubila precej podpore. Če bi bile volitve danes, bi SDS prepričala le še devet odstotkov (9,1 %) volivcev. Na drugem mestu je Židanova SD prehitela Cerarjevo SMC. Na dobrih 7,7 odstotka je po interpelaciji strankine ministrice Anje Kopač Mrak skočila podpora Socialnim demokratom. Medtem ko največja vladna stranka beleži manj kot petodstotno (4,8 %) podporo.
Četrta je Nova Slovenija (4,4 %), sledi Erjavčev DeSUS (4,2 %), šesta je Združena levica (3,5 %) in nato neparlamentarna SLS (2,0 %).
Daleč največ – skoraj dve tretjini volivcev – pa je neopredeljenih. Vsak sedmi (14,5 %) se volitev sploh ne bi udeležil, vsak peti (22,3 %) ne ve, katero stranko bi izbral, skoraj vsak četrti (23,4 %) pa ne bi izbral prav nobene od obstoječih strank.
In še politiki. Volivci imajo še vedno najraje predsednika države Boruta Pahorja. Druga najbolj priljubljena je evropska komisarka Violeta Bulc. Sledita evropska poslanka Tanja Fajon in njen strankarski šef Dejan Židan. Peti je evroposlanec Lojze Peterle, za njim predsednik parlamenta Milan Brglez. Na sedmo mesto pa je skočil vodja poslancev ZL Luka Mesec. Osma je predsednica krščanskih demokratov Ljudmila Novak. Najnižje doslej – na polovici lestvice – je premier Miro Cerar. Prvak DeSUS Karl Erjavec je po zdrahah v koaliciji šele 14. Predzadnji je vse bolj osamljeni šef SDS Janez Janša, zadnja pa tudi tokrat Alenka Bratušek.
Klikni tukaj za interaktivne podatke raziskave Mediana Pulse
KOMENTARJI (578)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.