Uradno najboljša pica v Sloveniji je doma v Izoli, to pa njen avtor pa picopek Igor Volk. In čeprav vas najbrž zanima, kja vse je na njej, je bistvena osnova. "Jaz vedno pravim in vsak poznavalec pico bo rekel isto, da pico vedno ocenjujemo po margeriti," pravi.
Če gremo še korak nazaj, je res prva sestavina testo. Vseh skrivnosti nam šampijon ne izda. Pove pa, da uporablja droži "Vzhaja 48 ur, to je najmanj, včasih vzhaja tudi po 72 ur, ampak 48 ur je najmanj."
Še ena skrivnost je pravo razmerje sestavin, ki morajo biti kakovostne, lahko bi pa rekli tudi, da se drži načela manj je več. "60-70 gramov mozarelle in nikoli več kot 250 gramov, to je moje razmišljanje."
Tako kot vsak uspeh, je tudi ta terjal precej znanja in tudi treningov pred samim tekmovanjem, prva žirija so bili sodelavci. "Zadnje dni so nam šle pice skoraj skozi ušesa. Za nekaj časa jih zato samo gledamo, ne jemo pic, jih razkazujemo."
S čim pa je pripričal žirijo? Poleg prej opisanega postopka za margerito, je to oplemenitil oziroma nadgradil. "Treviški radič, čips pancete, bazilika in na koncu za dekoracijo še rumen češnjevec."
Naziv najboljša pica se je v Izolo vrnil točno po dvajsetih letih, Igor Volk pa bo svojo zgodbo nadaljeval na svetovnem prvenstvu, kjer bo zastopal slovenijo. Z njim pa cela ekipa iz picerije. "Mislim, da bomo za svetovno prvenstvo pripravili nekaj drugega in to bomo šli v priprave takoj jutri."
Pica, ki je uradno najboljša v Sloveniji pa bo kratkem na voljo. "Imamo jo še v pripravi, v kratkem pa bo na našem jedilniku, imenovala pa se bo pizza regina 2023. Zakaj? Ker je pica kraljica," pravi Matjaž Antolovič iz La casa della pizza.
KOMENTARJI (89)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.