Tudi letošnja noč čarovnic mineva v znamenju grozljivk, tavanja po strašnih poteh in rovih ter iskanju izgubljenih kosti stare Slovanke.
Tako Halloween festival v Orehovem gaju v Ljubljani kot noč čarovnic v Kranju sta bila letos v veliki meri posvečena otrokom. V rovih pod starim Kranjem so z različnimi predstavami poskušali z otroki izganjati strah pred živalmi.
V Orehovem gaju pa so za noč čarovnic organizirali Halloween festival, ki je potekal od petka. Družine so se z otroki lahko odpravile na strašno pot v gozd, kjer so nabirale sestavine za poseben napoj, ki prežene vse zlo s tega sveta.
Zabava za odrasle na posestvu Trobec
Za odrasle in starejše otroke so na festivalu organizirali tudi "halloween" različico sobe pobega, ki se imenuje Zakleti skedenj. V sobi pobega lahko sodeluje pet ekip, v posamezni ekipi pa lahko tekmuje od dva do šest tekmovalcev, ki morajo za rešitev iz skednja v sodelovanju z drugimi ekipami razrešiti umor izpred dvajsetih let.
Na Blejskem gradu so iskali kosti
Na Blejskem gradu pa so lahko dopoldne otroci, popoldne pa vsi ostali iskali kosti stare Slovanke, ki so izginile. Za obisk grajskih kotičkov in kleti je bilo potrebnega kar nekaj poguma, so zapisali na spletni strani Občine Bled.
V Divaški jami čarovniška predstava
V Divaški jami so pripravili čarovniško predstavo za otroke s čarodejem Samom Sebastianom, ki so mu družbo delale prijateljice čarovnice.
Noč čarovnic, noč z 31. oktobra na 1. november, po navajanjih etnologov izvira iz keltske tradicije. Kelti so 1. novembra, ki se začne po nekdanjih predstavah že s predvečerom, praznovali praznik samhain, ko se je po keltskem koledarju začelo zimsko obdobje. Kasneje je pri Angležih z nastopom krščanstva praznik prekril anglosaksonski halloween, kar je skrajšana oblika za "all hallows' eve" oz. za predvečer dneva vseh svetnikov.
KOMENTARJI (93)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.