Beseda "odpovedan" je bila znova najpogostejša beseda, ki so jo lahko potniki brali na terminalu na brniškem letališču. Postalo je jasno, da država Adrie ne bo reševala. Zaskrbljen je bil tudi Bob Gaspirc iz Kanade: ''Bojim se, da bodo vezi, ki jih imam z družino, pričele izginjati, če Adria propade.'' V Slovenijo namreč redno prihaja, da bi ohranjal stik s svojimi koreninami, zato ga odpovedi niso presenetile. S sinom sta raje kupila karte drugega prevoznika in se domov odpravila po daljši, a sigurnejši poti: ''Ko smo slišali, da ima Adria težave, sva kupila letalske karte pri poljskem prevozniku,'' je povedal.
Številni potniki z odpovedmi letov še vedno niso seznanjeni, reagiral tudi tržni inšpektorat
Manj sreče je imel angleški poslovnež, ki je za težave Adrie Airways in odpoved leta izvedel šele ob prihodu: ''Na letališče sem prišel zjutraj. Niti sanjalo se mi ni, kakšni so problemi. Izvedel sem, da je moj let v Frankfurt odpovedan, drugih možnosti pa ni.'' Takoj po seji vlade, ko je bila znana usoda Adrie, so namreč odpadli še popoldanski poleti proti Dunaju, Bruslju, Münchnu in Zürichu.
Zaradi slabega komuniciranja s potrošniki in prodaje kart za lete, za katere odhod ni siguren, je odreagiral tudi tržni inšpektorat, ki je letalski družbi omejil prodajo vozovnic.
Še bolj kot za potnike pa je stanje v Adrii zaskrbljujoče za kar 580 zaposlenih. Vodstvo naj bi jih z razmerami seznanilo šele jutri.
KOMENTARJI (222)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.