Trboveljski župan Bogdan Barovič je od polnoči protestiral pred trboveljsko policijsko postajo, na kateri je bil pridržan njegov starejši sin zaradi domnevnega kaljenja javnega reda in miru. Po županovih besedah policisti za pridržanje njegovega sina niso imeli realne osnove, protest pa je namenjen tudi njihovi grobosti, saj so župana po njegovih besedah kljub temu, da se jim ni upiral, "zbili na tla". Do incidenta je prišlo pred nočnim klubom Shakes v Hrastniku.
V Trbovljah je dogodek sprožil veliko zanimanja. V bližini policijske postaje so se zbrali številni prijatelji Barovičevega starejšega sina Jureta in njegovega prijatelja Mitje. Vsi, ki so bili ponoči priča nočnemu dogodku, so povedali, da so policisti ravnali nasilno.
"Kar naenkrat sem bil na tleh, menda prvi poslanec v slovenski zgodovini, kot tudi oba moja sinova, ker je starejši hotel pomagati mlajšemu, ki je v pretepu pred tem dobil tri šive. Skratka, nič nismo naredili. Starejšega sina in njegovega prijatelja so z marico odpeljali v 12-urni pripor," je za 24 ur povedal Barovič.
Kot je povedal Barovič, se je vse skupaj začelo, ko se je njegov mlajši sin Domen zapletel v pretep pred barom Shakes v Hrastniku, kjer je bil v petek koncert. Domen je nato klical očeta in starejšega brata Jureta, naj prideta v Hrastnik. Po Barovičevih besedah je bilo do takrat, ko se je pripeljal v Hrastnik, pretepa že konec. Takrat pa so se pripeljali policisti in, kot se je izrazil župan, začeli izvajati verbalno nasilje nad županom, njegovima sinovoma in njunimi prijatelji. Starejši sin in njegov kolega sta se temu uprla, zato so ju policisti zgrabili in vrgli v policijsko vozilo, pri tem pa zbili po tleh tudi župana. Približno opolnoči so ju pripeljali na policijsko postajo v Trbovljah in ju tam pridržali, Barovič pa je od takrat 12 ur stal pred to postajo in vztrajal, naj izpustijo njegovega sina, ali pa še njega zaprejo. Na postajo je prišla tudi Juretova mati, vendar ji policisti sina niso pustili obiskati.
Policija pojasnjuje nočne dogodke
Danes nekaj minut po polnoči so bili policisti Policijske postaje Trbovlje obveščeni, da naj bi bil pred gostinskim lokalom na Ulici 1. maja v Hrastniku kršen javni red in mir. Pred lokalom je 18-letni Hrastničan izzival k pretepu 18-letnega Trboveljčana, Barovičevega mlajšega sina, in ga pri tem udaril v obraz. Kršitelj je potem odšel neznano kam, vendar so ga policisti že izsledili, oškodovanec pa je o dogodku obvestil svojega očeta in brata.
Pri pregledu okolice so policisti na ulici Novi dom opazili skupino oseb, ki je bila precej glasna, navaja ljubljanska policijska uprava v sporočilu za javnost. Policisti so jih opozorili, naj prenehajo z vpitjem. Kljub opozorilu je 25-letni Trboveljčan še naprej vpil in zmerjal policiste, enega od policistov pa tudi udaril v obraz in ga lažje telesno poškodoval. Policista sta zoper kršitelja uporabila prisilna sredstva. Pri tem je zaradi aktivnega upiranja kršitelja padel po tleh tudi 48-letni Trboveljčan, Bogdan Barovič, ki je poskušal kršitelja pomiriti. V postopek policistov se je vmešal Barovičev starejši sin, ki opozoril policistov ni upošteval, zaradi česar so ti zoper njega uporabili prisilna sredstva. Med upiranjem je z brcanjem lažje poškodoval dva policista. Zoper oba kršitelja so policisti na podlagi 108/II člena zakona o prekrških odredili pridržanje do iztreznitve.
V nedeljo bo zasedal krizni štab SNS
Zaradi incidenta s policijo in poslancem Slovenske nacionalne stranke se bo v nedeljo sestal krizni štab stranke. "Krizni štab SNS se bo sestal zaradi fizičnega napada pripadnikov slovenske policije na poslanca SNS in župana občine Trbovlje Bogdana Baroviča," je povedal poslanec stranke Sašo Peče. Zapleta, v katerem je policija pridržala Barovičevega sina, trboveljskega župana pa po njegovih trditvah zbila na tla, Peče ni želel komentirati, "ker je za zdaj premalo znanega".
"Na sestanku bomo razpravljali o nadaljnjih postopkih glede policijskega nasilja nad poslanskim kolegom in županom občine Trbovlje, gospodom Bogdanom Barovičem. Po našem prepričanju je slovenska demokratičnost na tej poziciji na najnižji točki in vedno bolj postajamo policijska država. To se je zgodilo tako s spremembami nekaterih zakonov, kakor tudi z odnosom policije same in policijskega ministra, člana ZLSD, dr. Rada Bohinca," je za 24 povedal in dodal, da je bil z Barovičem po incidentu že v stiku. "Takšno ravnanje policistov, ki na tla zbijejo poslanca DZ in župana, je nedopustno in ga lahko primerjamo samo s časi, ko so v Čilu vladali fašisti, ki so jih Američani postavili po odstavitvi Alendeja," pravi Jelinčič.